jak uporać się z kaszlem?

Gdy dopadł nas kaszel, przed pójściem do apteki warto jest przetestować naturalne, domowe metody. Są one znane od pokoleń i można je stosować zarówno w przypadku kaszlu mokrego, jak i suchego. Dzięki zastosowaniu jeden z nich, możemy załagodzić ataki kaszlu i pozbyć się zalegającej wydzieliny.

Metody walki z uporczywym kaszlem

Nawilżacz powietrza

Gdy powietrze jest suche i ciepłe w pomieszczeniu, w którym spędzamy najwięcej czasu objawy kaszlu się nasilają. Podstawą w takiej sytuacji jest zastosowanie nawilżacza powietrza. Obecnie na rynku jest cała masa różnych modeli, dzięki temu każdy może wybrać sprzęt, który będzie mu odpowiadał.

Inhalacje z olejkami eterycznymi

Inhalowanie się za pomocą pary wodnej, do której zostały dodane olejki eteryczne, które posiadają właściwości antybakteryjne i przeciwwirusowe to jedna ze skuteczniejszych metod. Dodatkową jej zaletą jest rozrzedzenie wydzieliny, która zalega nam w gardle.

Alternatywą dla olejków eterycznych są zioła, je również śmiało można dodać do wody, która służy nam do inhalacji.

Rozgrzewająca maść

Jeżeli od dłuższego czasu męczymy się z suchym kaszlem, pomocnym rozwiązaniem jest wmasowanie w klatkę piersiową maści rozgrzewającej. Zwykle w składzie takiego produkty najdziemy same cenne wyciągi z ziół i olejki.

Przeczytaj też: http://odzyskajdzien.pl/wedlug-jakiego-sposobu-powinno-sie-kroic-ser/

Bańki

Stawianie baniek jest znane od dawna, zazwyczaj to nasze babcie stosowały tą metodę. Obecnie wraca ona do łask. Sprawdza się najlepiej w przypadku małych dzieci. Zadaniem baniek jest stymulowanie układu odpornościowego, dzięki temu lepiej mu idzie zwalczanie wirusów i bakterii, które odpowiedzialne są za pojawienie się kaszlu.

Domowy syrop

W domowym zaciszu można również samodzielnie przyrządzić syrop na kaszel. Dzięki takiemu specyfikowi załagodzimy ataki kaszlu, ułatwimy odkrztuszanie wydzieliny oraz wzmocnimy układ immunologiczny.

Najczęściej stosowanym domowym syropem jest syrop z cebuli. Jest niezastąpiony w walce z uporczywym kaszlem.

Antybakteryjne przyprawy

Podczas przeziębienia powinniśmy być zaopatrzeni w takie przyprawy jak: imbir, kurkuma, cynamon, chili czy kardamon. Czemu? Ponieważ posiadają nieocenione właściwości antybakteryjne, przeciwzapalne i rozgrzewające.

Źródło: https://www.bebello.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here