Prostownice nie niszczące włosów? To już możliwe!

Każde działanie wysokiej temperatury w mniejszym lub większym stopniu niszczy nasze włosy. Zarówno prostownica, jak i suszarka. Nie oznacza to jednak, że całkiem musimy rezygnować z tej przyjemności. Producenci znaleźli na to sposób. Wymyślili prostownice które nie niszczą włosów. Należy jedynie przestrzegać kilka zasad i wybrać sprzęt, który nam nie zaszkodzi.
Prostownice ceramiczne są bezpieczne dla włosów. Warto więc przed zakupem sprawdzić z jakich materiałów wykonane są płytki. Unikniemy rozczarowania i zniszczenia łusek włosów. Nie zaleca się płytek metalowych, które nagrzewają się bardzo nierównomiernie, a co za tym idzie łatwo można przypalić włosy. Prostownice z powłoką teflonową są już lepsze, jednak minusem jest ich trwałość. Warto przeanalizować sytuację i wybrać prostownicę teflonowo-ceramiczną.
Prostownice z płytkami ceramicznymi gwarantują równomierne nagrzewanie się. Dodatkowo liczyć możemy na wygładzenie włosów. Nie dajmy się jednak nabrać, gdyż duża ilość producentów stosuje jedynie powłokę ceramiczną, a nie płytki ceramiczne. Warto to sprawdzić przed zakupem. Świetnym wyborem będą również prostownice z płytkami ceramiczno-tytanowymi lub wzmacniane turmalinami. Co to są turmaliny zapytacie. Otóż to pewnego rodzaju minerały, które ograniczają elektryzowanie się włosów.
Na rynku dostępne są również prostownice diamentowe i lustrzane. Pierwsze z nich odporne są na zarysowania, nadają się do włosów grubych i kręconych. Prostownice lustrzane za to nadają włosom blask i wygładzają.
Jeżeli chcemy prostownice które nie niszczą włosów zwróćmy uwagę na prostownice keratynowe. Wyposażone w specjalnie zaprojektowany mechanizm, który podczas prostowania uruchamia substancję odżywiającą włosy i chroniącą przed uszkodzeniami. Dzięki temu nasze włosy pozostaną nie przesuszone, ich łamliwość znacznie się zmniejszy, a trwałość fryzury zwiększy.
Niestety mamy skłonności ustawiania temperatury prostownicy na maksimum. Nawet różnego rodzaju bajery nie uchronią nas przed zniszczeniami, jeżeli nie dostosujemy temperatury prostowania do naszych włosów. Ponadto jeżeli często sięgamy po prostownicę warto jest wyposażyć się w kosmetyki, które dodatkowo zabezpieczą łuski włosa przed zniszczeniem i wysoką temperaturą. Odradza się prostowanie włosów na mokro.
Na rynku dostępne są również prostownice parowe z jonizacją. Jak bardzo przydatna jest ta funkcja? Jonizacja to nic innego, jak wytwarzanie ujemnych jonów na powierzchni prostownicy, dzięki czemu łuski włosa zostają zamknięte. Włosy zostają wygładzone i nie elektryzują się. Tego typu urządzenia polecane są przede wszystkim dla kobiet, których włosy się elektryzują i które lubią farbowanie. Domknięcie łusek włosa sprawia, że farba utrzymuje się dłużej.
Para wodna, która nawilża włosy podczas prostowania to jedna z funkcji prostownic parowych. Te z kolei bardzo często wyposażone już są w jonizację. Pamiętajmy również, aby nie prostować włosów na mokro, jeżeli producent tego nie zaleca. Prostownica musi być wyposażona w taką funkcję, a informacja zamieszczona na pudełku lub w instrukcji użytkowania. Niestety prostownice parowe są droższe od tradycyjnych. Warto w nią zainwestować, tym bardziej, że takich urządzeń nie kupujemy co miesiąc. Dodatkowymi udogodnieniami na pewno będą wyłączniki bezpieczeństwa, czy wbudowany grzebień.
Aby ograniczyć ryzyko zniszczenia do minimum, ściśle trzymajmy się zaleceń producenta. Często bowiem sami sobie szkodzimy nie przestrzegając zaleceń. Jak się okazuje prostownica dziś znajduje się w każdej łazience kobiety. Mało kto wie, jak wykorzystać jej potencjał, aby nie nabawić się złego. Polecić mogę również kosmetyki, które należy wcierać w pasma, po zakończonym procesie prostowania. Prostowanie włosów nie jest trudne, jest proste. Warto jedynie przestrzegać kilku zasad, które na pewno będą pomocne. Uważajmy również, aby nie trzymać prostownicy zbyt blisko skóry głowy. Może to bowiem prowadzić do jej podrażnienia lub poparzenia. A tego chyba nikt z nas nie chce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here