Piaskowanie

Wiele osób odwiedza dentystę raz na pół roku albo jedynie wtedy, kiedy zmusi ich do tego nagły ból zęba. Jednak plombowanie czy endodoncja to nie jedyne zabiegi warte naszej uwagi. W dzisiejszych czasach bardzo mocno rozwinęła się stomatologia estetyczna, którą interesują się celebryci z idealnym uzębieniem. Za każdym pięknym uśmiechem znanej osobowości telewizyjnej czy internetowej, prawdopodobnie stoi wykwalifikowany stomatolog. Nie trzeba jednak być sławnym i bogatym, aby korzystać z prostych oraz skutecznych zabiegów estetycznych. Odwiedź więc swoją klinikę stomatologiczną i zapytaj o piaskowanie. Być może ta usługa sprawi, że Twój uśmiech stanie się piękniejszy.

Piaskowanie – na czym polega?

Zabieg piaskowania jest bezbolesny, więc Ci, którzy mają opory przed zasiadaniem na fotelu dentystycznym, mogą odetchnąć z ulgą. Na czym więc polega usługa? Wykonuje się ją przy pomocy piaskarki stomatologicznej, która wykorzystuje strumień wody pod ciśnieniem oraz drobinki czyszczące. Dzięki takiej metodzie, piasek czyszczący dociera nawet do trudno dostępnych miejsc i zapewnia kompleksową higienizację.

Piaskowanie – jakie daje efekty?

Największą zaletą piaskowania jest to, że w prosty sposób pomaga pozbyć się osadu nazębnego, który sprawia, że nasze zęby wyglądają gorzej. Po tym, jak drobinki czyszczące zetrą warstwę osadową, będziemy mogli cieszyć się wspaniałym uśmiechem. Co więcej, zabieg pomaga także pozbyć się przebarwień, które są wynikiem palenia papierosów oraz złej diety.

Piaskowanie – przeciwwskazania

Przed podjęciem decyzji o wykonaniu zabiegu, warto skonsultować to ze stomatologiem. W Brodnicy o piaskowanie można zapytać na przykład tutaj https://perfektsmile.pl/stomatologia-estetyczna/. Jeśli jednak chodzi o ewentualne przeciwwskazania, należą do nich między innymi ostre stany zapalne dziąseł, paradontoza, rany i owrzodzenie śluzówki czy choroba wrzodowa żołądka. Kobiety w ciąży również powinny unikać piaskowania. Należy także zorientować się, czy nie jesteśmy uczuleni na jeden ze składników substancji czyszczących.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here