Dobre jedzenie

Kuchnia japońska słynie ze smacznych, a zarazem zdrowych potraw. Sushi stało się jednym z ulubionych przysmaków wielu narodowości. Szczególnie Europejczycy doceniają lekkie i odświeżające rolki, które można spożywać bez strachu o swoją sylwetkę. Czas więc dowiedzieć się czegoś więcej o japońskiej kuchni!

Dobre jedzenie – co warto wiedzieć o kuchni japońskiej?

Wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że kuchnia japońska przede wszystkim słynie z sushi. To ryżowe rolki z owocami morza zawijane w algi. Obecnie podaje się je ze świeżym imbirem i wasabi. Warto wiedzieć, że sushi z początku było sposobem konserwacji żywności. Obsypane ryżem mięso zakopywano w ziemi, dzięki czemu zachowywało swoją świeżość na dłużej. Dzięki temu przypadkowo stworzono dzisiejsze flagowe danie kuchni japońskiej. Sushi uznawane jest za danie premium, ponieważ zawiera najwyższej jakości ryby, owoce morza, wodorosty, grzyby oraz kawałki omletu japońskiego. To jeden z nielicznych przysmaków milionów, który jest zdrowy. Co ciekawe, sushi można spotkać w wielu odsłonach – w tym również na słodko. Wcale nie musi zawierać surowej ryby. Obecnie coraz częściej podaje się rolki w tempurze z lub z pieczonymi owocami morza.

Dobre jedzenie japońskie – gdzie można go skosztować?

Na szczęście nie trzeba jechać do Azji, by spróbować japońskich specjałów. W Polsce działa wiele restauracji oferujących dobre jedzenie. Ale jak wybrać najlepszą? Warto przede wszystkim sprawdzić menu przed udaniem się do lokalu. Bowiem w wielu miejscach sushi jest jedynie dodatkiem. Zdecydowanie lepiej skorzystać z oferty restauracji, która oferuje wyłącznie japońskie potrawy. Takie lokale z reguły bardziej skupiają się na jakości i dbają, by ich dania jak najwierniej oddawały tradycyjne japońskie specjały. Możesz przekonać się o tym, odwiedzając restaurację https://nabe.pl/pl/, która oferuje dobre jedzenie we Wrocławiu. To miejsce nie jest przypadkowe – w NABE wystrój odpowiada menu. Dzięki temu goście mogą naprawdę poczuć klimat panujący w Azji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here