tabletki antykoncepcyjne

Jest to jedna z metod antykoncepcji wybierana przez kobiety. Tabletki antykoncepcyjne są bardzo popularne i wiele Pań decyduje się właśnie na ten rodzaj metody. Wydaje się, że jest to bardzo proste, jednak w rzeczywistości zażywanie takich tabletek wiąże się z komplikacjami i skutkami ubocznymi. Poniżej znajdą się informacje, które powinniście wiedzieć na ich temat. Sprawdźcie sami! 

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/tabletki-antykoncepcyje/

W jaki sposób zażywać tabletki antykoncepcyjne?

Powinno się je przyjmować przez cały miesiąc a właściwie przez cały cykl. Pierwszą tabletkę należy zażyć podczas pierwszego dnia swojej  miesiączki, a następnie przez cały miesiąc, konturować kurację. 

Nie jest to jednak z góry nałożona reguła, ponieważ jest wiele rodzai tabletek. Niektóre z nich stosuje się jedynie podczas trwania cyklu, a następnie przez tydzień przerywa się ich stosowanie. W razie jeśli macie jakiś szczegółowe pytania dotyczące ich działania powinniście dopytać się specjalisty podczas wizyty.

Tabletki antykoncepcyjne – jakie są ich wady?

Do głównych wad tabletek antykoncepcyjnych zdecydowanie należy konieczność brania ich codziennie. Bardzo często jednak jest to trudne, ponieważ w natłoku obowiązków lub w pośpiechu, bardzo łatwo jest o nich zapomnieć. Musicie zabierać je ze sobą dosłownie wszędzie.  W razie pracy do późnych godzin czy wyjazdu służbowego koniecznie musicie zabrać ze sobą  opakowanie. Systematyczność podczas ich zażywania jest bardzo ważna.

Tabletki antykoncepcyjne cena

Jaka jest ich cena? Tak naprawdę wszystko zależy od marki, a również od apteki, w której je wykupujemy. Z pewnością domyślacie się, że apteki całodobowe mają wyższe ceny. Koszt tabletek antykoncepcyjnych mieści się w widełkach od 20 zł do 40 zł za opakowanie, które wystarczy nam na miesiąc.

Tabletki antykoncepcyjne skutki uboczne

Tabletki antykoncepcyjne, tak jak każdy lek posiada skutki uboczne. Na co powinno się zwrócić uwagę? 

Do najczęstszych skutków tabletek antykoncepcyjnych należą przede wszystkim: 

  • tycie, 
  • senność, 
  • złe samopoczucie, 
  • spadek libido. 

Najwięcej kobiet jednak skarży się na ostatni z podpunktów, czyli spadek libido. Przecież tabletki te miały być zabezpieczeniem, a po co nam one kiedy nie mam ochoty na seks. Na początku stosowania tabletek wiele kobiet narzeka na długo trwający okres, który często ciągnie się przez długi czas.

Zobacz też: http://www.stazmalzenski.pl/zastrzyk-antykoncepcyjny/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here