Odżywianie w podróży

Każdy z nas wybiera się czasami w podróż. Nieważne, czy jedzie na długie letnie wakacje, wybiera się na weekend za miasto czy w dzień wolny od pracy robi jednodniowy wypad do sąsiedniego miasta. Wszystkie okazje do zwiedzania i napawania się światem są dobre! Zazwyczaj podczas takich momentów towarzyszy nam pytanie, jak zorganizować podróż, co ze sobą zabrać, by posiłki jedzone całą rodziną nadal były zdrowe i pożywne, podobnie jak w zwykłe dni. Jak tego dokonać? Sprawdźmy poniżej.

Moc przekąsek

W podróż najlepiej zabrać ze sobą pudełko przekąsek. Nigdy nie wiemy, ile tak naprawdę będziemy musieli spędzić w samochodzie, dlatego taki pojemnik na pewno się przyda. W środku koniecznie muszą znaleźć się zdrowe, lekkie przekąski. Najlepiej, jeśli będą to nasze ulubione owoce i warzywa. Ponadto możemy schować do niego garść smakowitych orzechów, pełnych zdrowych substancji odżywczych. W podróż można ze sobą zabrać również kanapki. Pełnoziarniste pieczywo z pyszną, zdrową wędliną, sałatą i warzywami. W kanapce może znaleźć się również pasta warzywna lub jajeczno – szczypiorkowa. W szczelne pojemniki możemy zapakować jogurt z pysznym i pożywnym musli, a w pudełeczko słodkie muffiny z dietetycznego przepisu, które upiekliśmy dzień wcześniej.

Gdy doskwiera większy głód

salatka

Nieraz w naszych planach figuruje dłuższa podróż samochodem, podczas której raczej nie chcielibyśmy zatrzymywać się w restauracji czy przydrożnej knajpce. Rozwiązaniem tego problemu będzie spakowanie do torby przygotowanych wcześniej dań, smakujących idealnie bez podgrzewania. Takie posiłki śmiało można zjadać nawet w trakcie jazdy samochodem, gdyż nic się nie rozleje, ani nie rozsypie. Przykładem takiego dania może być sałatka grecka, tortilla z grillowanym kurczakiem bądź łososiem, a nawet hiszpańska tortilla z ziemniakami. Podczas podróży fantastycznie sprawdzają się sałatki z makaronem. Mogą być podawane na ciepło lub zimno, a ponadto długo zachowują świeżość.

Dodatkowe rady dla podróżujących

Podczas podróży niezbędna będzie woda. Najlepiej rozlać ją do małych butelek z „dziubkiem”, które zapobiegną rozlewaniu się jej w samochodzie. Najkorzystniej pić wodę małymi łykami, ale bardzo często. Tak naprawdę nigdy nie wiemy, co nas może spotkać podczas jazdy, czy podróż się nie wydłuży, czy nie będziemy stali w korku. W takich sytuacjach zapas wody może okazać się bardzo potrzebny.

Jeśli nie mamy czasu na samodzielne przygotowania do podróży, zawsze możemy zamówić jednodniowy catering dietetyczny Poznań, który przyjedzie do nas wczesnym rankiem. Będą to świeże, smaczne i wartościowe posiłki, a przy tym zdrowe i wspaniale zbilansowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here