kaszel

Problemy z oddychaniem są uporczywe, często nie pozwalają spać, czy nawet normalnie funkcjonować. Zazwyczaj nie mamy czasu na wybranie się do lekarza a obowiązków przybywa. Z pomocą przychodzą domowe, sprawdzone sposoby. Poniżej kilka sposobów na inhalację, którą każdy jest w stanie wykonać samodzielnie.

Olejki eteryczne

  • Tymiankowy – olejek ten jest najlepszy na dokuczliwy katar, przeziębienie, zapalenie migdałków czy problemy z zatokami. Olejku tymiankowego nie zaleca się stosować kobietom w ciąży oraz osobom, które mają problemy z nadciśnieniem. 
  • Eukaliptusowy – jest doskonały kiedy męczy nas kaszel, angina oraz katar. W swoim składzie posiada składniki dezynfekujące,  bakteriobójcze oraz antywirusowe. Olejek on również pomocny przy gorączce. Udrożnia kanały nosowe i ułatwia odkrztuszanie.

Przeczytaj też: http://www.kosmetyka.edu.pl/mgielki-do-twarzy-jak-dzialaja-domowy-przepis/

  • Z drzewa herbacianego – idealny przy stanach zapalnych gardła oraz idealny na uporczywy kaszel. Nie zaleca się podawania go małym dzieciom, kobietom w ciąży oraz osobom skłonnym do alergi.
  • Sosnowy – olejek ten ma działanie wykrztuśne . Udrażnia górne drogi oddechowe.

Sole 

  • Zwykła sól – najbardziej popularny sposób na inhalację domową. Do przygotowania wystarczy 1 łyżka soli. Należy wdychać jedynie 10-15 minut, ponieważ dłuższa sesja może podrażnić śluzówki.
  • Sól fizjologiczna – jest ona idealna dla małych dzieci. Jednak, aby ją stosować potrzebne będzie nebulizator. Działa on na w ten sposób, że zamienia płyn na delikatną mgiełkę. Wystarczy, że przyłożymy maseczkę do twarzy i możemy spokojnie oddychać.

Amol

Chyba w każdym domu znajduje się ten preparat. Przez swoje działanie przekazywany jest z pokolenia na pokolenie. Charakteryzuje go duża  uniwersalność, ponieważ można go pić, wcierać, a nawet wdychać. Jest idealny na problemy z przeziębieniem, czy oddychaniem. Najprostszą metodą na inhalację jest wlanie kilku kropel do kąpieli.

Źródło: https://bymadameem.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here