Wizyta u laryngologa

Wizyta z dzieckiem u lekarza specjalisty nigdy nie jest łatwa. Dzieci boją się tego, czego nie znają, więc warto przygotować je do spotkania z laryngologiem. Wyjaśnienie dziecku tego, co może wydarzyć się w przychodni pomoże zarówno rodzicom, jak i dziecku przetrwać konsultację. Co powiedzieć maluchowi, by czuł się się spokojny?

Kim jest laryngolog?

Laryngolog dziecięcy Katowice to lekarz, do którego udajemy się w przypadku problemów z gardłem, nosem, uszami czy narządem równowagi. Jest to lekarz, który również pomoże, gdy dziecko ma problem z głosem bądź słuchem.

Dzieci często borykają się z przerostem trzeciego migdałka, który może być przyczyną niedosłuchu, kłopotów z zatokami, chrapaniem czy bezdechami. W takiej sytuacji może wystąpić konieczność usunięcia migdałka gardłowego, co również jest zadaniem laryngologa Katowice.

Laryngolog Katowice zajmuje się również problemami małych pacjentów z alergiami, które powodują problemy z oddychaniem.

Jak rozmawiać z dzieckiem?

W przypadku, gdy dziecko zmaga się z dolegliwościami rodzice bardzo często informują, że trzeba iść do lekarza. Dziecko nie wie kim jest lekarz, co może je tam spotkać. Wchodząc do przychodni widzi wielu ludzi w białych kitlach, którzy przemykają po korytarzach. Taka atmosfera nie nastraja dzieci pozytywnie.

Dziecko, które idzie do lekarza specjalisty musi dokładnie wiedzieć, czego może się spodziewać. Musi wiedzieć, że laryngolog dziecięcy katowice zadba, by ustąpił ból oraz dolegliwości, które odczuwa.

Małemu dziecku warto pokazać na przykładzie lalki, jak będzie badane, następnie warto pozwolić, by dziecko samodzielnie zbadało rodziców. Na wizytę do laryngologa Katowice warto zabrać ukochaną lalkę czy pluszaka, by dziecko czuło się pewniej. Trzeba pamiętać, że laryngolog Katowice używa przyrządów takich jak endoskop, czy wziernik, które dziecku mogą wydawać się dosyć groźne. O tym również należy poinformować małego pacjenta.

Podczas badania można trzymać dziecko na kolanach, by czuło się pewniej i było blisko rodzica. Dziecko, które zostanie dobrze przygotowane do wizyty w gabinecie laryngologa Katowice będzie czuło się onieśmielone, ale nie będzie to strach większy niż przy poznaniu każdej innej, nowej osoby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here