Jaki kurs języka niemieckiego wybrać

Niemcy to największy kraj Europy i potęga gospodarcza Unii Europejskiej. Znajomość języka niemieckiego daje wiele możliwości na rynku pracy – kandydaci posługujący się tym językiem są pożądani przez pracodawców. Młodzi mają możliwość studiowania na jednej z renomowanych uczelni np w Monachium. Nic dziwnego, że wiele osób decyduje się rozpocząć naukę tego języka.

Jak wybrać dobrą szkołę językową?

Jeżeli już zapadnie decyzja o rozpoczęciu nauki języka niemieckiego, warto rozpocząć naukę w szkole językowej. Wbrew stereotypom, język niemiecki nie jest językiem trudnym. Wiele germanizmów zadomowiło się w języku polskim, dlatego okazuje się że słówka takie jak rynek, handel czy koszt są już dobrze znane. Niemiecka gramatyka również jest bardzo przejrzysta. Nauki języka nie warto jednak zaczynać samodzielnie, dobrym rozwiązaniem będzie kurs języka niemieckiego. Podczas kursu wykwalifikowany lektor pomoże pokonać początkową barierę w mówieniu i wytłumaczy podstawy gramatyczne.

Jak wybrać dobrą szkołę językową? Warto zdecydować się na taką, która istnieje na rynku wiele lat. Dobrym rozwiązaniem będzie miejsce, gdzie jedynym nauczanym językiem jest niemiecki, a szkołą koncentruje się na nauce wyłącznie tego języka. W takich szkołach oprócz kursów, organizowane są warsztaty pozwalające na obcowanie z kulturą Niemiec i Austrii. Dodatkowym plusem będą niewielkie grupy i kadra pochodząca z krajów niemieckojęzycznych.

W grupie czy z lektorem – jaki kurs jest lepszy?

Wiele osób zastanawia się, czy lepszy będzie tradycyjny kurs w grupie, czy indywidualne lekcje. Kurs języka niemieckiego w szkole językowej pozwala na ćwiczenie rozmowy z innymi kursantami pod okiem lektora. Jest to też motywacja do nauki. Zajęcia indywidualne tylko z lektorem, zwłaszcza z native speakerem, pozwalają osobie prowadzącej skoncentrować się na potrzebach kursanta i wyłapać wszystkie błędy. Są one jednak droższe niż zajęcia w grupie i nie pozwalają na interakcję z innymi uczestnikami.

Decyzję o wyborze metody nauki należy podjąć indywidualnie według własnych preferencji. Niektóre osoby lepiej będą czuły się w grupie, inne potrzebują więcej kontaktu z lektorem.

Kurs języka niemieckiego – dobra inwestycja w siebie

Czy to z lektorem czy indywidualnie, kurs niemieckiego jest dobrą inwestycją, która zaprocentuje zarówno atrakcyjnymi ofertami pracy, jak i możliwością studiów czy emigracji.

Warto jednak skoncentrować się na wyborze dobrej szkoły. Zaangażowani i uśmiechnięci lektorzy z krajów niemieckojęzycznych nie tylko zarażą pasją do nauki języka, ale przybliżą kulturę Niemiec i przede wszystkim przełamią stereotypy dotyczące tego języka.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami ze Szkoły języka niemieckiego STRUCTURA.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here