Kancelaria prawna

Jeszcze do niedawna wybór prawnika był dla wielu z nas nie lada wyzwaniem. Na szczęście rozwój Internetu sprawił, że dziś o wiele łatwiej jest znaleźć zarówno dostępne oferty, jak i informacje na temat radcy prawnego czy adwokata. Na co więc zwrócić uwagę, poszukując dla siebie pomocy prawnej? Odpowiedzi poniżej!

„Dlaczego właściwie poszukuję kancelarii prawnej?”

To pierwsze pytanie, na które musisz sobie odpowiedzieć. Poszukujesz specjalisty w jednej dziedzinie, który ma pomóc Ci w konkretnej sprawie (np. przeprowadzeniu rozwodu, nabyciu spadku lub sporządzeniu umowy)? A może chcesz nawiązać współpracę z kimś, kto będzie Ci umiał pomóc w każdej sytuacji (np. poprowadzi obsługę prawną Twojej firmy)? Czy Twój problem prawny leży w dziedzinie prawa cywilnego, karnego, czy może gospodarczego? Zależnie od tego sprawą powinna zająć się kancelaria prawna, specjalizująca się w konkretnej dziedzinie prawa.

Jaki zakres pomocy prawnej Cię interesuje?

Na tym etapie powinieneś też zastanowić się, czy potrzebna będzie Ci pomoc jednorazowa (np. porada w konkretnej sprawie), czy może jesteś zainteresowany nawiązaniem trwalszej współpracy (jesteś stroną w sporze sądowym i chcesz powierzyć prowadzenie tej sprawy wybranej kancelarii).

Zasada jest prosta: im więcej spotkań z prawnikiem, tym bliżej Twojego stałego miejsca zamieszkania powinna znajdować się wybrana kancelaria. Pozwoli to nie tylko zmniejszyć koszty dojazdu, ale także ułatwi kontakt pomiędzy Tobą a prawnikiem prowadzącym sprawę.

Czym powinna wyróżniać się profesjonalna kancelaria prawna?

Rzetelna kancelaria prawna musi przede wszystkim odznaczać się wiarygodnością. Gwarancją rzetelności świadczonych przez nią usług jest wykwalifikowany zespół specjalistów. Absolutnym wymogiem minimum jest ukończenie dobrych studiów prawniczych i posiadanie aplikacji radcowskiej lub adwokackiej.

Zanim podejmiemy decyzję o podjęciu współpracy z daną kancelarią, odwiedźmy ją osobiście. W czasie takiej rozmowy będziemy mieli najlepszą okazję do zweryfikowania, czy pracujący tam prawnicy są rzeczywiście dobrymi specjalistami. Najlepszym testem będzie to, czy rozmawiając z nami przedstawią nam jedynie odnoszące się do naszej sytuacji przepisy prawne, czy raczej będą w stanie wypracować kompleksowe rozwiązanie przedstawionego im problemu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Aliant.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here