Na co zwrócić uwagę przy wyborze kursu językowego

Chcąc zapisać się na naukę języka angielskiego do szkoły językowej warto dobrze zastanowić się jakie miejsce wybrać. W dużych miastach bowiem jest przynajmniej kilkadziesiąt miejsc, które oferują naukę obcego języka w dogodnych warunkach w bardzo atrakcyjnych cenach. Co jest ważne przy wyborze takiego kursu? Na co najczęściej zwracają uwagę przyszli uczestnicy?

Język angielski – odpowiedni poziom

Osoby, które postanawiają zainwestować swoje środki finansowe w kurs języka angielskiego chcą, by nie były to „pieniądze wyrzucone w błoto”. Zależy im, by rzeczywiście ten czas dobrze wykorzystać i po roku z takiego kursu wynieść odpowiednią wiedzę.

Dlatego też warto przejrzeć oferty minimum kilku szkół, zapoznać się z ich programem, sprawdzić, jacy lektorzy prowadzą zajęcia oraz co myślą o danym miejscu osoby, które już brały wcześniej udział w takim kursie. To ważne, by mieć pewność, że nauka w konkretnym miejscu szybko przyniesie oczekiwane rezultaty.

Małe grupy

Warto postawić na miejsce, które stawia przede wszystkim na małe grupy. 4-6 osób w grupie pozwala każdemu uczestnikowi wykazać się i czynnie brać udział w zajęciach. Im większa grupa, tym czasami ciężej zapanować lektorowi nad nią (, szczególnie gdy w kursie biorą udział dzieci).

Mnóstwo osób szuka więc miejsc, które stawiają właśnie na zajęcia, gdzie lektor będzie mógł poświęcić każdemu uczestnikowi sporo czasu. To ważne szczególnie na etapie początkującym. Gdy wcześniej osoby kompletnie nie miały do czynienia z obcym językiem, nauka im przychodzi dość opornie i potrzebują wsparcia praktycznie na każdym jej etapie.

Atmosfera nauki

To niezwykle ważna kwestia. Mimo iż w większości szkół językowych pracują naprawdę mili i doświadczeni lektorzy, którzy fachowo podchodzą do swojego zadania, to jednak nie każdemu odpowiada atmosfera na konkretnych zajęciach. Bardzo często osoby starsze zauważają, iż język angielski jest dla nich skomplikowany, a gdy trafiają na lektora, który jest mało energiczny i kompletnie nie zachęca do nauki – szybko się oni poddają.

Ponadto, szkolenie powinno odbywać się w bezstresowej, ciekawej atmosferze. Dobrze jest więc wybrać zajęcia, które urozmaicanie są poprzez lektora w różny sposób. Filmiki multimedialne, odgrywanie scenek, różnego rodzaju słuchowiska – znacznie pomagają w tym, by zajęcia tego typu były na naprawdę wysokim poziomie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House Wrocław.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here