Rzęsy z norek czy rzęsy jedwabne?

Rzęsy z norki, mimo że są trudne w utrzymaniu i dość drogie, to jednak są chętnie wybierane przez kobiety. Dlaczego? W czym lepsze są rzęsy z norki od rzęs jedwabnych czy syntetycznych? Po pierwsze, rzęsy z noski opinie wyglądają zdecydowanie bardziej naturalnie niż rzęsy syntetyczne, bo ich długość jest różnorodna. Rzęsy plastikowe mają zwykle tę samą długość, przez co kobieta, która je nosi, może wyglądać jak lalka. Zdecydowanie więc rzęsy norki wygrywają naturalnością. Dodatkowo, rzęsy z norki są bardziej gęste niż rzęsy jedwabne. Rzęsy z norki łatwiej się rozczesują niż te syntetyczne. Są też bardzo lekkie i mają skręt zbliżony do naturalnego. Dzięki niskiej wadze nie obciążają tak bardzo cebulek włosowych zainstalowanych w naszych naturalnych rzęsach. Dlatego kobiety, które mają rzęsy z norek mogą cieszyć się lepszą kondycją swoich naturalnych rzęs. Rzęsy jedwabne i plastikowe czasami doprowadzają do wypadania rzęs naturalnych, szczególnie jest nosimy je przez kilka miesięcy bez przerwy.

Czy włosy z norek są eko?
Osoby, które mają na uwadze dobro zwierząt futerkowych często twierdzą, że nie chcą nosić rzęs z norek ze względów ideologicznych. Warto jednak wiedzieć, że rzęsy pozyskuje się z futra norek, które żyją. Włoski wyczesuje się z futerka zwierząt, którym nie dzieje się krzywda. Włoski wypadają same w procesie naturalnego linienia i nie zabija się futerkowców tylko po to, aby zdjąć z nich skórę. Stres towarzyszący umieraniu zwykle powoduje, że włosie nie wygląda później dobrze na rzęsach i to jest argument, który powinien upewnić nas na temat tego, że żadnym zwierzątkom futerkowym nie dzieje się krzywda.

Czy rzęsy z norek są czyszczone przed aplikacją na oko?
Rzęsy norki, zanim trafia do sklepów, są oczywiście czyszczone. Istnieje spora grupa kobiet, które są uczulone na sierść zwierząt i wobec nich niestety żadne czyszczenie rzęs nie będzie skuteczne, bo nie ma detergentów, które mogą usunąć alergeny. Dlatego przed nałożeniem rzęs z norek na oczy należy zrobić próbę uczuleniową. Na czym polega próba uczuleniowa: zaaplikowanie choć jednej kępki rzęs na kącik oka i pozostawienie na tydzień. W ten sposób sprawdzamy, czy po jednej nocy obudzimy się z czerwonymi oczami, opuchlizną i katarem.

Rzęsy z norek czy plastikowe?
Doklejane rzęsy z norek wyglądają wspaniale, jednak trudno się o nie dba. Decydując się na doklejenie sobie rzęs z norek skazujemy się na częste wizyty u stylistki rzęs oraz na wyłożenie jednak wysokich kosztów. Aplikacja rzęs z norek jest droższa od aplikowania rzęs jedwabnych, czy plastikowych. Zdecydowanie jednak efekt, jaki osiągamy za wyższą cenę, jest warto każdych pieniędzy. Rzęsy norki są delikatne, wyglądają bardzo naturalnie, są geste i niesamowicie wyostrzają spojrzenie. Są czarne, nie sklejają się. Ich minusem jednak jest to, że szybko się odkształcają. Futro z norek jest materiałem naturalnym, dlatego jest znacznie bardziej podatne na odkształcenia niż plastik czy jedwab. Dlatego kobiety, które zamówiły sobie nakładanie rzęs z norek są zadowolone z efektu wizualnego, jednak czasami odradzają ten typ rzęs ze względu na koszty i stosunkowo krótką trwałość tych ozdób. Podsumowując, są to rzęsy dobre na specjalne okazje, takie jak studniówka, wesele czy większa impreza.

Rzęsy z norek i jedwabne: dla kogo?
Zarówno rzęsy jedwabne, jak i rzęsy z norek, nadają się dla kobiet, które na co dzień chodzą na pływalnię. Kontakt z wodą nie jest im groźny, jednak trzeba uważać na substancje oleiste. Do demakijażu lepiej jest używać płynu micelarnego i na zawsze rozstać się z tłustymi mleczkami oczyszczającymi twarz. Nakładając tłusty krem na noc w zimie koniecznie omijajmy szerokim łukiem okolice oczu. Nie należy rzęs pocierać, a ich rozczesywanie powinno przebiegać delikatnie. Nie należy ich dotykać, szarpać i ciągnąc. Należy zachować uważność przy zdejmowaniu górnych partii ubrań przez głowę – dość często dochodzi wtedy do naderwania rzęs. Rzęsy z norek i z jedwabiu są dobre zarówno dla blondynek, jak i dla brunetek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here