Proste i gładkie włosy

Idealna fryzura każdego dnia jest marzeniem niejednej kobiety.
Wiele z nas przyzna, że codzienna batalia o nienaganną fryzurę, potrafi skutecznie zniechęcić człowieka do wstawania z łózka.
Jednak są sposoby na to, aby w szybki sposób okiełznać nawet najbardziej niesforne kosmyki.
Nie od dziś wiadomo, że marzeniem pań o prostych włosach są bujne loki i odwrotnie, panie obdarzone lokami marzą o gładkiej tafli włosów od rana do wieczora.
Dobra wiadomość jest taka, że w dzisiejszych czasach z pomocą nowoczesnych urządzeń fryzjerskich, jesteśmy w stanie diametralnie zmienić wygląd naszych włosów, w ciągu kilku chwil.
O ile kręcenie włosów, jest od dawna popularną metodą stylizacji włosów, o tyle ich prostowania wciąż budzi wiele kontrowersji.
Osoby prostujące włosy, często narażone są na komentarze związane z tym, jak to wielką szkodę, wyrządzają swoim włosom prostując je.
Zewsząd docierają nas słuchy, o szkodliwości stosowania prostownicy do włosów.
Przypisuje się jej szkodliwe działanie na włókno włosa w postaci wysuszenia go, i znacznego zniszczenia.
Część z osób uważa nawet, że poprzez częste prostowanie włosów możemy doprowadzić nawet do ich wypadania.
Jak jednak wygląda prawda, czy prostownicy naprawdę należy się bać?
Prostownica, jak każde inne urządzenie do stylizacji fryzury, nieumiejętne i nadmiernie użytkowana, może doprowadzić do zniszczeń włosa.
Jednak po zaczerpnięciu odpowiedniej wiedzy w kwestii jej użytkowania, nie powinna wyrządzić naszym włosom większej krzywdy.
Warto wiedzieć, że profesjonalna prostownica zawsze będzie lepszym wyborem dla naszych włosów, aniżeli zwykłe urządzenia służące do prostowania, które możemy znaleźć na sklepowych półkach.
Wybierając prostownicę pamiętajmy, aby nie oszczędzać na tym zakupie.
Prostownica profesjonalna, będzie droższa niż zwykłe prostownice, jednak odwdzięczy nam się nie tylko dłuższym okresem użytkowania, ale i lepszym efektem prostowania.
Wybierając prostownicę, zwróćmy uwagę na jej płytki.
Płytki prostownicy to najważniejsza część całego urządzenia, to one decydują o tym, jaki efekt prostowania uzyskamy na naszych włosach.
Dobrym wyborem będzie urządzenie z płytkami ceramicznymi, ceramiczno-tytanowymi, lub turmalinowymi.
Ten rodzaj płytek szybko i równomiernie się nagrzewa, a nasze włosy mogą być idealnie proste już za jednym pociągnięciem.
Wybierając idealną prostownicę dla siebie, warto zwrócić uwagę na szerokość płytek.
Te szersze, idealnie sprawdzą się dla pań o gęstych i długich włosach.
Dzięki szerokim płytkom, będziemy w stanie za każdym razem wkładać do urządzenia szersze i grubsze pasmo włosów, co znacznie skróci proces prostowania.
Prostownice z cienkimi płytkami sprawdzą się za to u pań, posiadających krótkie fryzury, bądź rzadkie włosy.
Przystępując do prostowania włosów, pamiętajmy zawsze o należytej ochronie włókna włosa, przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury.
W drogeriach, oraz sklepach z artykułami fryzjerskimi znajdziemy wiele kosmetyków, oraz preparatów chroniących nasze włosy, przed działaniem wysokiej temperatury.
Koniecznie się w nie zaopatrzmy i dbajmy o to, aby każdorazowe prostowanie kosmyków, było poprzedzone odpowiednią ochroną.
Wśród wielu preparatów ochronnych każdy znajdzie coś dla siebie, bowiem występują one w postaci pianek, mleczek czy też wygodnych sprayów.
W sprzedaży znajdziemy również specjalistyczne szampony, oraz odżywki, które nie tylko oczyszczą i odżywią nasze włosy, ale i nadają im elastyczności co ułatwi nam proces prostowania.
Pamiętajmy aby temperaturę prostownicy, dopasować do grubości naszych włosów, oraz do rodzaju ich skrętu.
Im grubszy włos, tym większa temperatura będzie potrzebna, aby go skutecznie wyprostować.
Włosy przed prostowaniem, zawsze powinny być dokładnie umyte i odżywione, następnie zabezpieczone preparatem ochronnym.
Tak przygotowanie kosmyki, możemy prostować pasmo po paśmie, aż do uzyskanie idealnie gładkich włosów, które swoim nienagannym wyglądem zachwycą nie tylko nas samych, ale i całe otoczenie dookoła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here