Rekonstrukcja i zagęszczanie brwi

Jeszcze kilka lat temu brwi były przez kobiety bardzo często pomijane podczas wykonywania makijażu. Skupiałyśmy się na podkreśleniu oczu, namalowaniu idealnej kreski, dobraniu koloru podkładu do naszej cery czy wyszczupleniu buzi kosmetykami brązującymi. Kanony piękna jednak wciąż się zmieniają i od jakiegoś czasu w makijażach gwiazd i celebrytek na pierwszy rzut oka widać przede wszystkim brwi – brwi gęste, idealnie wyrysowane, ciemne i krzaczaste, ale wciąż doskonale wyregulowane i schludne. Nie bez powodu mówi się, że brwi są ramką dla twarzy. Na rynku kosmetycznych non stop pojawiają się kolejne produkty do malowania tej części twarzy – kredki, pisaki, mascary, pomady, cienie… Wszystkie w każdym możliwym odcieniu i na każdą kieszeń. W Internecie, na portalach takich jak YouTube czy Instagram, możemy znaleźć tysiące tutoriali i poradników, jak dobrać kolor produktu do swoich włosów, jaki kształt brwi będzie pasował konkretnym kształtom twarzy i przede wszystkim – jak poprawnie brwi malować, by efekt był piękny i trwały.
Zdarza się jednak, że na kanwie poprzednich trendów makijażowych, takich jak maksymalnie wyskubane, potraktowane tanią henną albo całkowicie zgolone brwi, „ramka” naszej twarzy jest zbyt rzadka, słaba i jasna, by móc stworzyć na niej piękne, zdrowe brwi, bez uzyskania karykaturalnego efektu albo brwi odmalowanych od szklanki. Na szczęście kosmetyczki, kosmetolożki i lekarze medycyny estetycznej wychodzą naprzeciw swoim klientkom i ich oczekiwaniom, i w swoich ofertach mają zabiegi, które pomogą nam niemal zrekonstruować nasze brwi.
Rekonstrukcja i zagęszczanie brwi to zabieg dla tych pań, które nie tylko nie zostały obdarzone przez naturę gęstymi brwiami, ale też chorych, będących pod wpływem silnego stresu albo w trakcie chemioterapii, cierpiących na łysienie plackowate lub całkowite, mające rzęsy osłabione chemicznym przyciemnianiem czy regulacją, ale także dla tych kobiet, które nie mają czasu na codzienny, precyzycyjny makijaż brwi, uprawiających sport, mających gorszy wzrok lub marzących o makijażu permanentnym i chcących się przekonać, czy taki efekt jest dla nich odpowiedni.
Rekonstrukcja i zagęszczanie brwi 3D to wodoodporny zabieg, dzięki któremu zostanie wydobyty i podkreślony nasz naturalny łuk brwiowy lub zaznaczony nowy, idealnie dobrany do naszej urody i kształtu twarzy. Zabieg tego typu jest w 100% bezpieczny i nieinwazyjny. Nie może być on jednak wykonywany w przypadku gdy klientka jest uczulona na hennę, ma trądzik lub wysypkę, ma podrażnioną lub łuszczącą się skórę, albo też jest po zabiegu kwasami, peelingu chemicznym lub mikrodermabrazji.
Rekonstrukcja i zagęszczanie brwi 3D może odbywać się na dwa sposoby: poprzez doczepianie brakujących włosków, co nazywane jest buildingiem, lub ich domalowanie, czyli tzw. sculpting. Jest oczywiście możliwość wykorzystania obydwu tych technik, jeżeli stan brwi tego wymaga. Pierwsza z technik, czyli building, opiera się na systemie podobnym do przedłużania rzęs – dzięki metodzie 1:1 do naszych naturalnych brwi doczepiane są maleńkie włoski, co gwarantuje naturalny efekt i sprawia, że brwi są ciemniejsze, grubsze i wyglądają na zdrowsze. Z kolei sculpting opiera się na domalowywaniu brakujących włosków za pomocą cienkiego drucika – można to porównać do procesu tatuowania. Dzięki tej technice brwi będą zagęszczone i ciemniejsze, a efekt będzie przypominał naturalny, ale profesjonalny i trwały makijaż za pomocą cienia lub kredki do brwi. Efekty po zabiegu rekonstrukcji i zagęszczania brwi 3D utrzymują się do maksymalnie 4 tygodni.
Brwi po rekonstrukcji i zagęszczaniu nie należy między innymi zbytnio dotykać, pocierać ręcznikiem, malować, czesać, pokrywać kremami ani podkładem. Zabiegi tego typu są relatywnie niedrogie – w zależności od salonu i tego, czy zdecydujemy się na technikę pojedynczą czy podwójną, zapłacimy od 100 do maksymalnie 200 zł. Na wizytę w salonie kosmetycznym lub gabinecie lekarza medycyny estetycznej czy kosmetologa musimy przeznaczyć około godzinę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here