Jedwab do włosów

Włosy narażone na częste działanie wysokiej temperatury, poprzez regularne używanie prostownicy, suszarki i lokówki wymagają kompleksowej i regularnej pielęgnacji. Poza odpowiednim szamponem i odżywką warto stosować dodatkowe kosmetyki wzmacniające i wygładzające.
Świetne rezultaty daje stosowanie maski do włosów. Maska jest bardziej skoncentrowana niż tradycyjna odżywka. Maskę stosuje się maksymalnie trzy razy w tygodniu, gdyż częstsze stosowanie może spowodować że włosy będą się szybciej przetłuszczały. Maski mają bardzo gęstą konsystencję, dzięki temu nie spływają z mokrych włosów. Należy jednak pamiętać aby po upływie wymaganego czasu maskę dokładnie i obficie spłukać, gdyż resztki maski mogą sprawić że włosy będą ciężkie, bez objętości.
Bardzo dobre skutki daje także regularnie stosowany jedwab do włosów. Może on być stosowany codziennie, jednak trzeba pamiętać aby nie nakładać go w zbyt dużych ilościach. Zazwyczaj wystarczy jedynie kilka kropel, gdyż kosmetyk ten jest bardzo wydajny.
Jedwab wciera się w wilgotne lub suche włosy. co ważne, nie należy go spłukiwać. Włosy są jedwabiście miękkie w dotyku, gładkie i doskonale nawilżone. Jedwab zapobiega również łamaniu i rozdwajaniu się końcówek. Przeznaczony jest w szczególności do włosów suchych, puszących się i zniszczonych. Jest doskonały do pielęgnacji włosów po zabiegu rozjaśniania czy też dekoloryzacji.
Dodatkowo zastosowanie jedwabiu znacząco ułatwia rozczesywanie oraz chroni włosy przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury z lokówki lub prostownicy.
Osoby, które mają włosy z tendencją do przetłuszczania się nie powinny jednak stosować jedwabiu. W tym przypadku lepszą alternatywą dla jedwabiu może być lekka odżywka w sprayu z dodatkiem płynnej keratyny, olejku migdałowego, olejku makadamia czy też olejku kokosowego.
Kupując jedwab do włosów warto zwrócić uwagę na stężenie jedwabiu w danym kosmetyku. Osoby z bardzo zniszczonymi i przesuszonymi włosami powinny sięgać po produkty z jak najwyższym stężeniem.
Oprócz czystego jedwabiu do włosów dostępne są również odżywki, maski i szampony z jedwabiem. Nie są one aż tak tłuste i ciężkie jak czysty jedwab, a również doskonale nawilżają i wygładzają włosy.
Włosy można także nawilżyć za pomocą domowych płukanek i masek. Świetne efekty daje nałożenie surowego żółtka jaja na włosy. Żółtka należy roztrzepać, nałożyć na włosy, a następnie zawinąć włosy w ręcznik lub folię i pozostawić na kilkadziesiąt minut. Po upływie wymaganego czasu włosy należy obficie spłukać i dokładnie umyć szamponem.
Doskonałe rezultaty przynoszą także domowe płukanki. Można je stworzyć na bazie wyciągu z pokrzywy, z soku z cytryny lub z rumianku. Po takich płukankach włosy pięknie się błyszczą, są odżywione i lepiej się układają.
Oczywiście bardzo korzystne działanie ma także olej kokosowy. Olej kokosowy powinien być nierafinowany, gdyż ma dużo więcej wartości odżywczych niż olej kokosowy rafinowany. Olej wystarczy podgrzać do temperatury 25 stopni i nanieść na włosy. Następnie po upływie kilkudziesięciu minut należy go spłukać.
Świetnie nawilża i regeneruje włosy aloes. Miąższ z łodyg aloesu należy nanieść na całą długość włosów. Aloes ma bardzo lekką żelową konsystencję, dzięki temu mogą go stosować osoby z włosami z tendencją do przetłuszczania.
Aby poprawić stan swoich włosów warto dotychczasowe kosmetyki do pielęgnacji zamienić na profesjonalne kosmetyki fryzjerskie. Są one bardziej skoncentrowane, doskonale wygładzają włosy i je wzmacniają. Takie kosmetyki można zakupić zazwyczaj w swoim salonie fryzjerskim lub w profesjonalnym sklepie z artykułami fryzjerskimi. Przeważnie są one odrobinę droższe od tradycyjnych szamponów i odżywek dostępnych w dyskontach i supermarketach. Takie produkty sprawią, że włosy po koloryzacji będą miały piękny, żywy kolor przez wiele tygodni. Warto także zastanowić się nad zabiegiem keratynowego prostowania włosów. Po zabiegu włosy są dogłębnie nawilżone, gładkie, proste i odżywione. Zabieg należy wykonywać tylko w sprawdzonym salonie fryzjerskim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here