Najlepsze sposoby na zniszczone włosy

Twoje włosy wołają już o pomstę do nieba. Są tak zniszczone, że cokolwiek byś z nimi nie robiła i czegokolwiek byś na nie nie nałożyła, i tak ostatecznie zawsze wiążesz je w wysoki kucyk lub niesforny kok, byleby tylko odciągnąć od nich uwagę. Wiesz, że to właśnie przez nie wyglądasz nieciekawie i niechlujnie. Bo niby potrafisz wykonać sobie perfekcyjny staranny makijaż i na tyle dobrze znasz się na modzie, że twoje codzienne stylizacje zawsze są dopracowane i potrafią podkreśla twoje walory, jednocześnie maskując to, co wymagałoby zakrycia, ale jednak dalej nie jesteś zachwycona odbiciem ujawniającym się w lustrze. Wiesz dobrze o tym, że twoja samoocena zmieniłaby się o sto osiemdziesiąt stopni, gdyby w jakiś magiczny sposób ten zwykły szampon do włosów zniszczonych poradziłby sobie z twoimi niesfornymi kłakami. Na ten moment inaczej nie możesz ich nazwać. Nawet gdy nałożysz na nie olbrzymią ilość nawilżającej odżywki, one i tak odstają we wszystkie strony świata i niemiłosiernie się puszą. Co gorsza zaczęły również coraz częściej wypadać. Pojedyncze pasemka odnajdujesz już nie tylko na szczotce do włosów czy grzebieniu, ale też na talerzach, w łóżku, na poduszce i podłodze. Jesteś przerażona tym, jak wygląda twoja kabina, gdy tylko zakończysz swój poranny prysznic. Cała jej obudowa zostaje pokryta twoimi pojedynczymi włoskami, które musisz potem zbierać, by ponowić ten etap każdego kolejnego dnia. Mocno zniszczonymi włosami na pewno powinnaś porządnie się zaopiekować, aby nie pogorszyć ich stanu. Co zatem takiego możesz dla nich zrobić? Jak powinnaś je pielęgnować, by chociażby minimalnie poprawić ich kondycję?

Najpierw odpowiedz sobie szczerze na pytanie, czy twoje włosy rzeczywiście są zniszczone. To, że wypadają i bez przerwy znajdujesz je w różnych zakątkach swojego domu, wcale nie musi świadczyć o ich złej kondycji. Przyczyny wypadania pasm bywają bardzo różne. Często wynikają z pewnych zmian hormonalnych, czyli np. rozwijających się chorób tarczycy, które mogą ci właśnie dokuczać, nawet jeśli nie masz takiej świadomości. Kiedy możesz więc stwierdzić, że twoje włosy są naprawdę zniszczone? Przede wszystkim w momencie, gdy brakuje im tego naturalnego blasku. Gdy nawet porządny szampon do włosów zniszczonych połączony z nawilżającą odżywką nie są w stanie zapewnić ci na głowie idealnej tafli połyskujących kosmyków. Włosy zniszczone zazwyczaj są też mocno przesuszone. Chłoną wodę jak gąbka, a przez swoją suchość mogą się też elektryzować, łamać i rozdwajać na końcach. Trudno jest ci się z nimi obchodzić. Nie potrafisz nigdy ich ułożyć, zawsze wiążąc je ostatecznie w kucyk i każdego dnia nosząc do pracy dokładnie tę samą fryzurę. Pamiętaj jednak, że nawet jeśli twoje włosy są rzeczywiście zniszczone, nie muszą być jednocześnie suche. Wbrew pozorom zmęczone codziennymi zabiegami stylizacyjnymi mogą jeszcze szybciej się przetłuszczać, zwłaszcza jeśli z natury są dość cienkie i słabe.

Teraz, gdy już stwierdziłaś, że twoje włosy są naprawdę zniszczone i wymagają natychmiastowej zmiany pielęgnacji, najprawdopodobniej już zaplanowałaś, że w ciągu najbliższych dni udasz się na olbrzymie kosmetyczne łowy i wykupisz dosłownie cały asortyment drogerii, zaopatrując się we wszystkie polecane ci preparaty. Zwykły szampon do włosów zniszczonych na pewno ci nie wystarczy. Oczywiście go kupisz, ale tuż obok niego umieścisz w koszyku odżywkę i maskę z tej samej linii produktów, wcierki do skóry głowy, specjalistyczny masażer oraz mocno nawilżające olejki. Pielęgnacja to podstawa, ale jeśli chcesz naprawdę wygrać ze swoim problemem, musisz odnaleźć jego przyczynę i to nią najpierw się zająć. Twoje włosy mogą się więc niszczyć od nadmiernego ich przesuszania. Myjąc je codziennie, susząc i prostując bądź wystawiając na działanie mrozu i promieni słonecznych, doprowadzasz do utraty ich naturalnego nawilżenia. Czasem też powodem niszczenia się włosów jest nieodpowiednia stylizacja bądź niedopasowana do ich kondycji pielęgnacja. Zwróć na te elementy uwagę i postaraj się je dostosować do stanu swoich kosmyków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here