Botoks – najważniejsze informacje

Botoks, czyli jad kiełbasiany, toksyna botulinowa. Mimo iż te nazwy nie brzmią zachęcająco to nie maleje, a wręcz przeciwnie cały czas rośnie liczba zainteresowanych, którzy decydują się na zabieg tego rodzaju substancją. Dziś sprawdzamy co powinno się wiedzieć o takim rozwiązaniu.

Botoks w medycynie i kosmetyce

Okazuje się, że botoks mimo iż jest jedną z najniebezpieczniejszych substancji dla organizmu ludzkiego stosowany jest przy leczeniu dolegliwości. Mowa tutaj o grupach pacjentów cierpiących na porażenia, czy niekontrolowany skurcz mięśni i nerwów. Co ważne substancję to stosuje się również zupełnie bezpiecznie u dzieci z tego rodzaju dolegliwościami. Z kolei w medycynie estetycznej botoks wykorzystywany jest najczęściej do walki z oznakami starzenia. Chodzi tutaj przede wszystkim o zmarszczki, które tworzą się na skutek zbyt ekspresyjnej mimiki twarzy. Substancja ma ją zahamować, a także wpłynąć na całkowite lub częściowe zredukowanie nieestetycznych zmian. Stosuje się go także do powiększenia ust, czy też leczenia nadpotliwości.

Botoks – dla kogo tak, a dla kogo nie?

Botoks polecany jest osobą, które zmagają się z: zmarszczkami lwimi, kurzymi łapkami, zmarszczkami palacza, zmianami skórnymi pojawiającymi się na szyi, opadającymi kącikami oczu, a także ust, zmarszczkami pionowymi oraz poziomymi występującymi na czole, migrenami, nadpotliwością, skurczami mięśni i nerwów. Niestety nie wszyscy mogą korzystać z takiej metody. Istnieje bowiem kilka przeciwwskazań do zastosowania botoksu. Pierwszym z nich są zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego. Drugim stosowanie leków farmakologicznych. Te należy odstawić co najmniej tydzień przed zabiegiem. Wstrzymać się od stosowania botoksu muszą również kobiety będące w ciąży i karmiące piersią. Często jako przeciwwskazanie podaje się również okres menstruacji.

Jak stosować botoks?

Zabieg z botoksem musi wykonywać specjalnie przeszkolona do tego osoba. Najczęściej mowa tutaj o lekarzu medycyny estetycznej. Gabinety takie jak https://nowacka.com.pl/botoks korzystają z usług właśnie takiej osoby. Sam zabieg trwa od 20 do 30 minut. Obszar jego działania ustalany jest indywidualnie na konsultacji lekarza z pacjentem. Po wykluczeniu przeciwwskazań rozpoczyna się ostrzykiwanie. Samo ukłucie mikro igłą najczęściej porównywane jest do ukąszenia komara. W związku z tym nie stosuje się znieczulenia miejscowego. Zamiast tego przed i po wykorzystuje się okłady chłodzące. Warto zaznaczyć, że efekt takiego zabiegu utrzymuje się od 4 do 6 miesięcy. Po tym czasie zaleca się powtórne jego wykonanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here