Jakie wyróżniamy rodzaje włosów?

Każdy z nas pragnie mieć zdrowe i piękne włosy. Jest to oczywiście możliwe. Wszystko zależy od tego czy właściwie dbamy o swoje włosy. Trzeba bowiem wiedzieć, że wyróżnić można przynajmniej kilka typów włosów. To oznacza, że aby pielęgnacja była skuteczna dobrać należy odpowiednie środki pielęgnacyjne do właściwego typu włosów.

Pierwszym typem włosów jaki można wyróżnić są włosy normalne. To co od razu można powiedzieć o włosach normalnych to to, że są to włosy, które sprawiają najmniej problemów. Wszystko dlatego, że jak można się domyśleć włosy normalne są włosami zdrowymi. Nie ma w tym przypadku z ich przetłuszczaniem się, a dodatkowo mają one piękny i lśniący wygląd. Co także ważne w związku z tym, że są to włosy zdrowe to nie ma problemu z ich układaniem. Często nie trzeba w ich przypadku korzystać z żadnych preparatów czy urządzeń służących do układania włosów. Wspomniano już wcześniej, że w przypadku włosów normalnych nie mamy zbyt dużo problemów z ich pielęgnacją. To prawda. W przypadku takich włosów wystarczy je jedynie systematycznie myć oraz chronić przed negatywnymi skutkami czynników zewnętrznych takich jak deszcz czy silny wiatr.

Drugi typ włosów to włosy przetłuszczające się. Jest to chyba najbardziej problematyczny typ włosów. Na początku należy wyjaśnić z czego bierze się ten problem. Otóż przetłuszczające się włosy są wynikiem nadmiernego wydzielania się ilości łoju ze skóry głowy. Niestety ten typ włosów łączy się jeszcze z innym problemem. Chodzi tu oczywiście o pojawianie się łupieżu. Z tym problemem walczyć należy oczywiście za pomocą odpowiednich preparatów przeciwłupieżowych. Do tego używane powinny być także odpowiednie szampony do włosów przetłuszczających się. Pielęgnacja takich włosów często wiąże się także z codziennym myciem włosów.

Kolejny typ włosów to oczywiście włosy suche. To co z pewnością można o tych włosach powiedzieć to to, że suche włosy to włosy zniszczone oraz zaniedbane. Są to włosy, które są bardzo kruche, łatwo się łamią oraz pojawia się tu problem rozdwojonych końcówek. Suche włosy to najczęściej efekt bardzo częstego farbowania włosów. Trzeba bowiem wiedzieć, ze farbowania włosów działa na nie bardzo niekorzystanie. Problem ten wynika także z nadmiernego korzystania z takich urządzeń jak suszarki czy prostownice. Włosy bowiem bardzo nie lubią zbyt dużego gorąca. Swoje robią także warunki atmosferyczne takie jak deszcz czy wiatr. Dlatego jeśli chcemy zadbać o takie włosy absolutnie należy zrezygnować z używania suszarki czy prostownicy. Po drugie używać należy także odpowiednich środków pielęgnacyjnych. Przede wszystkim takich, które nawilżają włosy.

Wymieniając typy włosów nie można także zapomnieć o włosach mieszanych. Ten typ włosów charakteryzuje się tym, iż przetłuszczają się one u nasady natomiast same końcówki są bardzo kruche. W taki przypadku najlepiej jest kiedy włosy myte są raz na dwa dni oraz używane są odpowiednie środki pielęgnacyjne. Mowa tu o takich środkach, które są delikatne dla włosów. Ważne jest także używanie odżywek wzmacniających włosy. Istotne jest jednak to jak się ją nakłada. Absolutnie odżywi nie można nakładać na skórę głowy, a jedynie na kocówki włosów.

Jak zatem widać wyróżnić można przynajmniej kilka typów włosów. Każdy chciałby posiadać oczywiście włosy normalne, a więc całkowicie zdrowe. Z nimi jest najmniej problemów jeśli chodzi o pielęgnacje, a same włosy wyglądają bardzo dobrze. Niestety jednak nie każdemu jest to dane. Bardzo wiele osób boryka się z różnego rodzaju problemami związanymi z włosami. Jedni mają problem z łupieżem, innych z nadmiernym przetłuszczaniem się włosów. Oczywiście ze wszystkim tymi problemami można walczyć. Do tego potrzeba jest odpowiednia pielęgnacja włosów. Dlatego zawsze dopierajmy odpowiednie szampony oraz odżywki w zależności od tego jaki typ włosów posiadamy. Dzięki temu mamy bardzo dużą szansę na to, aby pozbyć się niechcianego problemu związanego z naszymi włosami. Trzeba oczywiście jasno sobie powiedzieć, że u niektórych osób zajmie do mniej czasu u innych nieco więcej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here