Odżywka na wypadanie włosów

Nadmierne wypadanie włosów jest bardzo uciążliwe. Większość osób, borykających się z tym problemem znajduje mnóstwo swoich włosów na poduszce, w zlewie a nawet na podłodze w domu. Słabe włosy są najczęściej pozbawione blasku, matowe i przesuszone.
Wypadanie włosów w ilości około 100 włosów dziennie jest całkowicie naturalnym zjawiskiem, jednak gdy włosów wypada o wiele więcej należy szukać przyczyny i rozpocząć odpowiednią suplementację aby wzmocnić włosy.
Najczęściej powodem nadmiernego wypadania włosów są wahania hormonalne spowodowane na przykład chorobami tarczycy bądź cukrzycą.
Na wypadanie włosów skarży się także większość kobiet, które nie dawno urodziły dziecko i karmią je piersią. W tej sytuacji warto jednak zwrócić uwagę czy suplementy wzmacniające włosy są odpowiednie dla kobiet karmiących. Warto regularnie przyjmować kompleks witamin dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.
Także regularne korzystanie z lokówki, prostownicy lub suszarki może być powodem wypadanie włosów. Przed rozpoczęciem prostowania lub kręcenia włosów warto je zabezpieczyć odpowiednim preparatem, który ochroni włosy przed działaniem wysokiej temperatury.
Warto również zainwestować w dobrej jakości suszarkę do włosów. Najlepszy wybór to oczywiście suszarka z jonizacją, gdyż podczas suszenia dodatkowo nawilża ona włosy. Dobrze jest także suszyć włosy strumieniem nie zbyt ciepłego powietrza, gdyż pozwoli to zamknąć cebulki włosów. Suszarka z jonizacją jest droższa od tradycyjnej suszarki. Zazwyczaj kosztuje od 100 do nawet 500 złotych w zależności od producenta.
Aby wzmocnić swoje włosy niezbędna jest suplementacja od środka. Warto zainwestować w dobrej jakości witaminy, które mają bardzo naturalny skład. Przeważnie zawierają one wyciąg z pokrzywy, wyciąg ze skrzypu polnego, biotynę, wyciąg z aloesu czy też wyciąg z siemienia lnianego.
W celu wzmocnienia swoich włosów warto regularnie spożywać ziarna siemienia lnianego. Kilka łyżeczek siemienia wystarczy zalać ciepłą wodą i po kilkunastu minutach wypić. Ziarenka siemienia można także dodać do porannej owsianki, sałatki czy też do jogurtu naturalnego. Siemię lniane jest dodatkowo doskonałym źródłem błonnika i białka. Siemię nie mielone, spożywane w postaci nieprzetworzonej wykazuje najlepsze działanie.
Oczywiście bardzo ważne jest również stosowanie odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji włosów.
Przede wszystkim niezbędny jest szampon wzmacniający włosy. Konieczna jest także odżywka na wypadanie włosów. Użycie samego szamponu może spowodować, że włosy będą matowe i pozbawione blasku. Odżywka nada włosom piękny połysk i wzmocni je na całej długości. Często także stosowanie odżywki sprawia, że włosy lepiej się układają.
Drogerie oferują wiele różnych odżywek, w zależności od potrzeby dostępne są odżywki bez spłukiwania, odżywki w sprayu czy też w olejku. Tradycyjne odżywki nakłada się na mokre włosy i po upływie kilkunastu minut spłukuje letnią wodą. Tego typu odżywki są najbardziej skoncentrowane i najczęściej najszybciej są w stanie poprawić kondycję włosów. Nie należy nakładać zbyt dużej ilości odżywki na włosy, gdyż może to spowodować nadmierne przetłuszczanie się włosów.
Osoby, które mają włosy z tendencją do przetłuszczania się powinny wypróbować odżywkę w sprayu. Jest ona lżejsza od tradycyjnej odżywki w kremie i nie obciąża włosów. Najczęściej jest ona stworzona na bazie płynnej keratyny, olejku makadamia, olejku migdałowego, oleju kokosowego czy oleju lnianego. Odżywkę w sprayu można stosować na włosy wilgotne lub suche. Dodatkowo ułatwia ona rozczesywanie włosów. Ich zaletą jest także piękny, intensywny zapach, który długo utrzymuje się na włosach.
Odżywki w olejku zazwyczaj należy nakładać jedynie na końcówki włosów, lub jedynie wcierać w skórę głowy aby wzmocnić cebulki włosów. Tego rodzaju odżywki należy stosować ostrożnie, w bardzo małych ilościach ponieważ mają one bardzo tłustą konsystencję.
Warto zainwestować w nieco droższe produkty do pielęgnacji włosów, które dostępne są w profesjonalnych salonach fryzjerskich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here