Cztery typy twarzy

Wyróżniamy cztery podstawowe typy twarzy, jest to twarz owalna, twarz okrągła, twarz trójkątna oraz twarz kwadratowa. Bardzo istotne jest to aby rozpoznać u siebie jaki mamy typ twarzy. Pomoże nam to w codziennych zmaganiach z makijażem czy fryzurom. Każdy typ twarzy bowiem ma swoje zalety i wady. Do każdego z nich możemy dobrać odpowiednie uczesanie, makijaż, a nawet ubranie. Uwaga jednak! Są takie fryzury i makijaż, który może naszemu typowi twarzy zupełnie nie pasować. I zamiast nas upiększać, może oszpecać. Dobre określenie typu twarzy z pewnością pozwoli nam ukryć mankamenty urody i wydobyć z niej to, co jest najlepsze.

Twarz owalna
Ten typ nazywany jest typem idealnym. Pasuje do niej niemal wszystko. Jest to twarz raczej pociągła, z delikatnie wystającymi kośćmi policzkowymi. Posiadaczki twarzy owalnej, to prawdziwe szczęściary. Mogą przebierać we fryzurach i makijażu do woli. Praktycznie nie posiadają, żadnych mankamentów, które powinny ukryć.
Najlepsze fryzury dla twarzy owalnej to grzywka zaczesana na bok, loki, fryzury asymetryczne z przedziałkiem z boku, długość w tym przypadku jest całkowicie dowolna. Jeśli Panie z twarzą owalną, chciałyby ją delikatnie skrócić, polecana jest prosta grzywka.
Makijaż natomiast powinien podkreślać kości policzkowe, które są prawdziwym atutem Pań o tym kształcie twarzy. Nie należy przesadzać z makijażem. Warto w tym przypadku postawić na naturalność.

Twarz okrągła
To przede wszystkim pełne policzki i jak sama nazwa wskazuje okrągły kształt. Okrągłą twarz należy optycznie wydłużyć. Trzeba unikać fryzur i makijażu, który dodatkowo może ją skrócić.
Najlepsze fryzury dla twarzy okrągłej to krótkie włosy, sięgające do policzków, lub proste fryzury do linii ust. Wskazane jest również zapuszczanie włosów. Przedziałek tak jak w przypadku twarzy owalnej powinien znajdować się z boku głowy. Grzywki są raczej niewskazane, aczkolwiek grzywka skośna, przerzedzona powinna wyglądać ładnie, w przypadku kiedy nie masz zbyt niskiego czoła. Włosy pięknie będą wyglądać lekko natapirowane, uniesione u nasady. Wygładzone fryzury z pewnością nie nadają się do tego kształtu twarzy. Masywne grzywki, fryzura typu bob oraz geometryczne fryzury są czymś, czego z pewnością powinnaś unikać.
Makijaż natomiast powinien być tonowany, ciemne tony podkładu po bokach, natomiast w tak zwanej strefie T, jaśniejsze. Możesz mocniej podkreślić oczy bądź usta (pamiętaj, nie wszytko na raz), co skutecznie odwróci uwagę od kształtu twarzy.
Twarz trójkątna
Jest to typ bardzo kobiecy i delikatny. Jak sama nazwa wskazuje, twarz po zebraniu włosów do tyłu przybiera kształt trójkąta. Mogą się pojawiać zakola.
Najlepsze fryzury dla twarzy trójkątnej to wszelkie fryzury z przedziałkiem na środku, lekkie loki i cięcia asymetryczne. Panie o trójkątnej twarzy powinny unikać boba, zakończonego przy linii brody oraz ciężkich grzywek.
Makijaż natomiast powinien nieco ukryć wydatne kości policzkowe, nie zaleca się używania różu. Można natomiast, mocniej podkreślić brwi.
Twarz kwadratowa
Posiadaczki tego typu twarzy narzekają na męskie rysy i problem z doborem fryzury. Wszystko przez mocno zarysowaną szczękę. Jest to typ twarzy spotykany u kobiet najczęściej. Fryzura i makijaż, który wybierzemy, powinien łagodzić rysy naszej twarzy.
Najlepsze fryzury dla twarzy kwadratowej to większe fale, delikatnie rozłożone równo z twarzą, mocno cieniowane fryzury, wszelkie fryzury asymetryczne, wypuszczone na twarz kosmyki włosów. Fryzura nie powinna być krótka, chyba że będzie mocno pocieniowana.
Makijaż natomiast polegać będzie na przyciemnieniu fragmentów, które chcemy zakryć i rozjaśnieniu tych, które chcemy uwidocznić. Ciemne tony nakładamy więc na kontur szczęki, jasny natomiast pod oczami i na nos. Idealnym makijażem oka w tym przypadku będzie cieniowanie, tak zwane „kocie oko”.
Niezależnie od tego, jaki typ twarzy mamy, powinnyśmy się czuć jego dumnymi posiadaczkami. Nauczyć się zakrywać mankamenty i uwidaczniać swoje wszystkie atuty. Wydobywać ze swojej urody ile tylko się da.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here