Drzwi tarasowe przesuwne

Drzwi tarasowe przesuwne coraz częściej są wykorzystywane w naszych domach. Nie ma się czemu dziwić! Jest to rozwiązanie, które ma wiele zalet. Jak wybrać drzwi na taras, by być zadowolonym?

Drzwi przesuwne – jak działają?

Drzwi tarasowe przesuwne nie otwierają się tak, jak klasyczne drzwi rozwieralne. Ich największą zaletą jest nachodzenie na siebie poszczególnych skrzydeł, tak by zajmowały jak najmniej miejsca. Dzięki temu miejsce, które do tej pory było niewykorzystane można przeznaczyć na postawienie kwietnika czy wygodnego fotela.

Drzwi tarasowe przesuwne dają kilka możliwości otwierania. Drzwi podnoszono – przesuwne otwierają się przez przesuwanie w poziomie. Są nie tylko bardzo estetyczne, ale również wygodne, gdyż można uruchomić je przy pomocy pilota.

Drzwi uchylno – przesuwne można nie tylko przesunąć w poziomie, ale również uchylić, co jest bardzo wygodne, gdy interesuje nas opcja delikatnego wietrzenia mieszkania.

Kolejnym rozwiązaniem są drzwi odstawno – przesuwne, które pozwalają na przesuwanie skrzydła w poziomie, ale również na kilku centymetrowe „odstawienie” skrzydła, co jest kolejną propozycją dla osób, które chcą jedynie odrobinę przewietrzyć mieszkanie.

Dlaczego warto wybrać drzwi przesuwne?

Drzwi tarasowe przesuwne są bardzo często wybierane ze względu na estetyczny wygląd. Duża tafla szkła pozwala na maksymalne odsłonięcie mieszkania. Dzięki temu już od rana może nas budzić słońce, które zagląda do mieszkania.

Osoby, które zakładają drzwi tarasowe przesuwne w domu, gdzie wyjście jest bezpośrednio do ogrodu bez problemu mogą podziwiać piękne rośliny przed domem. Ramy okienne, które w tradycyjnych rozwiązaniach zakłócają widok, tu nie są problemem.

Kolejną zaletą, którą doceniają przede wszystkim kobiety jest duża ilość miejsca, która pozostaje w mieszkaniu. Drzwi rozwieralne nie tylko nie pozwalały wykorzystać miejsca, które jest obok drzwi, ale dodatkowo powodują, że firany zawsze są pomarszczone i nie wyglądają estetycznie. Zakładając drzwi tarasowe przesuwne nie mamy takiego problemu.

Drzwi na taras to nasze okno na świat. Warto zadbać, by widok z okna zachwycał. Okna, które mają szerokie ramy okienne i małą taflę szkła nigdy nie będą prawdziwą ozdobą mieszkania.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here