Zadbaj o czystość w swojej łazience

Generalne sprzątanie łazienki wymaga od nas zastosowania przynajmniej kilku środków chemicznych, którymi są m.in. preparaty do czyszczenia toalety, płyny do pozbywania się kamienia i rdzy, mleczka, wybielacze oraz płyny do szyb i luster.

W jaki sposób sprzątać łazienkę?

Detergenty kupione w sklepie https://softmm.com.pl/ mają silniejsze działanie niż naturalne metody czyszczenia za pomocą na przykład wody i octu. Ich działanie nie różni się zbytnio od domowych sposobów, z tym, że kupne środki czystości zawierają specjalne składniki, których zadaniem jest usprawnianie usuwania wszelkich zabrudzeń.

Podczas zakupu środków czystości do sprzątania łazienki należy przede wszystkim zwrócić uwagę na ich pH. W przypadku domowych środków do sprzątania, które są dostępne we wszystkich większych sklepach, mają one zazwyczaj pH zasadowe lub nieznacznie kwasowe. Natomiast specjalistyczne detergenty, które są wydajniejsze, ale też znacznie droższe, mają pH w przedziale 0-1 lub 14. Oznacza to, że są one bardzo agresywnymi środkami chemicznymi.

Znając pH danego detergentu, mamy możliwość określenia, do jakich konkretnie powierzchni można go zastosować. Warto szczególnie wziąć pod uwagę powierzchnie wykonane z drewna, kamienia czy ceramiki nieszkliwionej. Emalia jest praktycznie bardzo odporna na działanie różnego rodzaju detergentów, ale nie powinno się myć jej środkami, które są silnie zasadowe. Tego rodzaju środków nie należy także używać do czyszczenia aluminium. Detergenty kwasowe nie są polecane natomiast do mycia stali i kamienia.

Przy zakupie odpowiedniego środka czystości do sprzątania łazienki warto wcześniej zapoznać się ze sposobem jego nanoszenia na powierzchnię. Wiele środków czystości jest gotowa od razu do użycia, ale niektóre z nich są koncentratami, co wymaga rozrobienia ich z wodą. Detergenty można nanosić na daną powierzchnię przy użyciu ściereczki z mikrofibry, spryskiwacza lub gąbki.

Sprzątanie kabiny prysznicowej

Dno kabiny prysznicowej powinniśmy czyścić stosunkowo często, nawet codziennie. Do mycia ścian kabin należy stosować specjalnie do tego przeznaczone preparaty, które będą skuteczne, a jednocześnie bezpieczne. Szyby najlepiej myć detergentami dedykowanymi specjalnie do kabin prysznicowych, które również świetnie sprawdzają się do mycia kafelków.

Czyszczenie wanny

Emaliowane wanny bardzo trudno jest zarysować więc do ich czyszczenia można śmiało zastosować specjalistyczne środki ścierne. Natomiast wanny akrylowe najlepiej czyścić silnymi środkami, które nie zawierają drobin ściernych, ponieważ w tym przypadku mogłoby to zaszkodzić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here