Środki na porost włosów

Wypadanie włosów to koszmar. Znajdowanie ich wszędzie wytrąca z równowagi, irytuje i martwi. Każdy człowiek boi się łysienia. Łysienie dotyczy zwłaszcza mężczyzn. Mężczyźni wraz ze zmniejszającą się fryzurą tracą pewność siebie. I uważają, że są mniej atrakcyjni. Łysienie jest jedną z chorób skóry. Może być łysienie łojotokowe i łysienie plackowate.
Łysienie jest problemem, który dotyka zwłaszcza mężczyzn w różnym wieku. Ale może dotknąć również kobiety, choć zdarza się to na szczęście znacznie rzadziej. Na szczęście, bo kobiety znacznie bardziej emocjonalnie od mężczyzn podchodzą do tej choroby skóry, jaką jest łysienie. Łysienie dla mężczyzny oznacza zmianę fryzury i leczenie przypadłości. A dla kobiety oprócz leczenia skóry i zmiany fryzury łysienie jest osobistym dramatem. Dla obydwu płci rozpoczyna się czas poszukiwań leku, szamponu, odzywki, która zapobiegnie rozprzestrzenianiu się choroby. Osoby takie pragną, jak najszybciej znaleźć skuteczny środek na porost włosów.
Co to jest łysienie łojotokowe i łysienie plackowate ? Łysienie łojotokowe może być spowodowane łojotokowym zapaleniem skóry. Łój stanowi naturalną wydzielinę skóry. Ma też swoje zadania. Zapewnia nawilżenie skóry. I co najważniejsze chroni skórę głowy dzięki temu, że zawiera substancje o działaniu bakteriobójczy. Ogranicza również uszkodzenia spowodowane czynnikami zewnętrznymi. Do czynników zewnętrznych zalicza się uszkodzenia mechaniczne, promieniowanie UV, czynniki chemiczne. Lecz, gdy dochodzi do nadmiernego wydzielania łoju, to powstaje problem. Nasilone wydzielanie łoju może mieć podłoże hormonalne, genetyczne lub higieniczne. Warto zatrzymać się nad tym ostatnim. Niewłaściwa pielęgnacja skóry głowy, czyli zbyt częste jej mycie, silne drapanie i pocieranie skóry na głowie, oraz stosowanie źle dobranych kosmetyków przyczynia się do powstania dolegliwości. Najpierw dochodzi do szybkiego przetłuszczania się włosów, a potem do pojawienia się łupieżu łojotokowego. A na końcu następuje łojotokowe zapalenie skóry. Jest to konsekwencja tego, że skóra przez lata była źle nawilżana i stała się siedliskiem bakterii i grzybów. Wywołane w ten sposób łojotokowe zapalenie skóry prowadzi do wypadania włosów.
Innym rodzajem jest łysienie plackowate. Stanowi ono najstarszą przyczynę wypadania włosów. Pojawia się często u bardzo młodych ludzi, a nawet u dzieci. Około 60 % pacjentów zgłaszających się po poradę do lekarza ma mniej niż trzydzieści lat. Jakie więc są przyczyny łysienia plackowatego, które atakuje głównie ludzi młodych ? Łysienie plackowate jest chorobą zapalną i przewlekłą. Zazwyczaj rozpoczyna się już w wieku dziecięcym lub młodzieńczym. Cierpię na nie w równym stopniu obydwie płcie. Podczas choroby dochodzi do uszkodzenia mieszków włosowych i wypadania włosów. Włosy wypadają miejscami tworząc puste miejsca na skórze zwane plackami. Nie są znane przyczyny łysienia plackowatego. Naukowcy sądzą, że jest to związane z indywidualną odpornością organizmu i przebytymi chorobami. Choroba może mieć również podłoże dziedziczne. W przebiegu choroby od 15 – 25 % chorych traci włosy na całej głowie. U wielu pacjentów po kilku miesiącach włosy odrastają samoistnie. Na początku posiadają jasny kolor, lecz po upływie kilku miesięcy uzyskują swoją naturalną barwę. Lecz to nie zawsze znaczy, że włosy wróciły na całkiem. Ponieważ po pewnym czasie znowu mogą zacząć wypadać. Zjawisko takie nazywa się łysieniem plackowatym nawrotnym. Leczenie plackowate można poddawać leczeniu. Gdyby był szybko działający i skuteczny środek na porost włosów, to nie byłoby tylu problemów związanych z włosami. Środki na porost włosów istnieją, lecz trzeba uzbroić się w cierpliwość, gdyż żadne nie działają natychmiastowo. Skutecznym środkiem poprawiającym stan włosów i zapobiegającym ich wypadaniu są odżywki i szampony ziołowe.
Włosy są wyznacznikiem naszej kondycji zdrowotnej. Gdy nam coś dolega od razu widać to po naszych włosach. Tracą blask, stają się łamliwe, są mniej puszyste, zaczynają wypadać. Wtedy warto nie czekać, lecz zawczasu porozmawiać ze specjalistą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here