Ranking najczęściej wybieranych prostownic

Odpowiednia pielęgnacja włosów jest dla wielu ważnym aspektem życia codziennego. Bardzo wiele osób chciałoby, aby ich włosy były lśniące, odżywione, pełne blasku oraz pozbawione rozdwojonych końcówek. Niekiedy nie jest to możliwe ze względu na nieodpowiednią pielęgnację włosów. Wiele osób popełnia błędy podczas ich mycia czy dobieraniu kosmetyków do swojego typu włosów. Należy pamiętać, aby myć je w ciepłej, a nie gorącej wodzie, delikatnie masując rękoma głowę. Ważnym krokiem jest spłukanie ich nieco zimniejszą wodą, aby pozwolić łusce włosa na domknięcie się. Dzięki temu włosy nie puszą się i sprawiają wrażenie wygładzonych oraz zdrowych. Dla lepszego efektu wielu decyduje się na wyprostowanie włosów. Jaką prostownicę wybrać? Obecnie na rynku występuje bardzo wiele modeli tych urządzeń zachwycających swoim działaniem. Wciąż pojawiają się nowe, lepiej wyposażone prostownice. Przy zakupie należy pamiętać o dokładnym sprawdzeniu wszystkich parametrów. Najważniejsze z nich to zakres regulacji, wielkość płytek, moc, długość kabla oraz kształt. Każde z tych parametrów ma duże znaczenie przy wyborze prostownicy. Wybór należy dostosować w zależności od rodzaju włosów, ich kondycji, długości i dotychczasowej pielęgnacji. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na wielkość płytek. Powinny być one dopasowane indywidualnie do długości włosów. W przypadku włosów krótkich najczęściej stosuje się poręczne oraz małe prostownice. Najlepszym wyborem będą urządzenia z wąskimi płytkami. Dla włosów półdługich i długich stosuje się szersze i dłuższe płytki. Ważnym aspektem również jest materiał, z którego zostały wykonane płytki. Na rynku dostępne są prostownice z płytkami o powłoce tytanowej, keratynowej, ceramicznej oraz turmalinowej. Odpowiednia powłoka zapewnia ochronę przed temperaturą oraz ułatwia proces prostowania. Najpopularniejszą jest powłoka ceramiczna, której płytki mają śliską powierzchnię. Dzięki niej włosy uzyskują efekt wygładzenia. W przypadku włosów kręconych dobrze sprawują się prostownice z powłoką tytanową. Warto również zastanowić się nad wyborem powłoki keratynowej, która podczas prostowania wydziela keratynę. Substancja ta chroni strukturę włosów oraz ma za zadanie uzupełniać niedobory składników budujących je. Prostownica o powłoce turmalinowej zapewnia trwały efekt prostych włosów oraz zapobiega ich elektryzowaniu się.
Kupując prostownicę ważną kwestią jest również zakres jej temperatur i możliwość ich regulacji. Standardowo nagrzewają się od 100 do 230°C. Aby odpowiednio dobrać temperaturę należy zwrócić uwagę na strukturę i rodzaj włosów. Cienkie i osłabione nie wymagają wysokich temperatur. Zbyt duża grozi spaleniem lub zniszczeniem ich struktury. Przy włosach trudnych do układania oraz grubych możemy stosować wyższe temperatury w przedziale od 200 do 300°C. Kolejną bardzo przydatną funkcją jest jonizacja. Prostownica z tą opcją wytwarza jony ujemne. Dzięki nim łuski włosów zostają zamknięte. Proces jonizacji ochrania je w taki sposób przed zniszczeniami. Dodatkowo zapewnia zdrowy wygląd włosów poprzez wygładzenie, połysk i zlikwidowanie efektu elektryzowania się. Warto wziąć pod uwagę funkcję jonizacji, ponieważ radzi sobie ona z większością typów włosów, nadając im olśniewający efekt. Obecnie na rynku dostępne są również prostownice, które posiadają przydatną funkcję termostatu. Dzięki niej urządzenie jest chronione przed niespodziewanym przegrzaniem. Termostat chroni również włosy przed popaleniem. Dodatkowo pozwala zaoszczędzić energię. Przy zakupie prostownicy należy również zwrócić uwagę na kabel zasilający. Dobrze jeśli jego długość pozwala na używanie prostownicy w każdym pomieszczeniu.
Przy zakupie prostownicy należy dokładnie przeczytać co oferuje producent w danym produkcie. Obecnie na rynku można znaleźć prostownice w różnych przedziałach cenowych. Zazwyczaj charakteryzują się zróżnicowanymi parametrami technicznymi takimi jak: moc, jonizacja, regulacja temperatury, obrotowy kabel czy funkcja automatycznego wyłączania w okresie bezczynności. Bardzo ważne jest to, żeby przy zakupie prostownicy zwrócić uwagę na swoje indywidualne potrzeby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here