Popularne zabiegi kosmetyki estetycznej na twarz

Dla większości pań niezwykle ważne jest to, aby posiadać zdrową i piękną twarz. Nie można się oczywiście temu dziwić. Każda kobieta chce przecież wyglądać pięknie. W tego też powodu coraz więcej kobiet decyduje się na skorzystanie z różnego rodzaju zabiegów kosmetycznych, które właśnie mają poprawić wygląd ich twarzy. To popularnych zabiegów zaliczyć można przynajmniej kilka.

Pierwszy popularny zabieg to oczywiście zastosowanie botoksu. Czy właściwie jest botoks? Botoks to nic innego jak toksyna botulinowa. Jest działanie polega na tym, że bloguje ona połączenia nerwowo – mięśniowe twarzy. To sprawia, że mięśnie naszej tworzy rozluźniają się. Dzięki temu możliwy jest zabieg polegający na wygładzeniu zmarszczek mimicznych. Botoks używany jest przede wszystkim do redukcji zmarszczek w górnej części twarzy. Mowa tu na przykład o czole oraz miejsc wokół oczu. Aby usunąć zmarszczki na przykład na wspomnianym czole dokonuje się wstrzyknięcia niewielkiej ilości botoksu właśnie w czoło. Trzeba przypomnieć, że zabieg ten zawsze wykonywany jest bez znieczulenia, jednak nie jest to zabieg bolesny. Jego efektem można cieszyć się mniej więcej przez okres 4 miesięcy. Po tym czasie zabieg musi zostać powtórzony.

Kosmetyka estetyczna oferuje nam także zabieg, który określa się jako mezoterapia. Zabieg ten zawsze poprzedzony jest pobraniem krwi od pacjenta. Krew ta poddawana jest odwirowaniu w celu oddzielenia płytek krwi. Sam zabieg mezoterapii polega na wykonaniu serii nakłuć w celu wstrzyknięcia w skórę preparatu zawierającego odpowiednie substancje. Są to między innymi odpowiednie witaminy oraz kwas hialuronowy. Dzięki temu skóra skutecznie się regeneruje. Jak w przypadku botoksu, także i ten zabieg wykonywany jest bez znieczulenia. Zabieg mezoterapii poleca się szczególnie tym osobom, które mają problem ze suchą skórą.

Kolejny popularny zabieg polega na zastosowaniu kwasu hialuronowego. Jest to substancja, która odpowiedzialna jest za sprężystość oraz jędrność naszej skóry. Warto zaznaczyć, że jest to substancja, która w sposób naturalny występuje w naszej skórze. Jednak jak można się domyśleć wraz z upływem lat substancja ta zaczyna zanikać. Ma to oczywiście negatywny wpływ na naszą skórę. Dlatego też następuje potrzeba uzupełnia substancji jaką jest kwas hialuronowy. Kwas ten najczęściej stosowany jest w celu poprawy wyglądu ust, na przykład w celu podniesienia kącików ust, poprawy ich wyglądu oraz oczywiście także w celu ich powiększenia. Zabieg ten można wykonać niemal od razu. Oznacza to, że nie wymaga on jakichś przygotowań. W przeciwieństwie to poprzednich zabiegów ten stosuje się z wykorzystaniem znieczulenia. Następnie kwas wstrzykiwany jest w usta. Efekt takiego zabiegu widoczny jest już od razu po jego zastosowaniu a cieszyć się nim można nawet kilka miesięcy.

Współczesna kosmetyka estetyczna oferuje także taki zabieg jak cosmelan. Jest to zabieg, z którego przede wszystkim korzystają osoby cierpiące na przebarwienia słoneczne lub przebarwienia hormonalne. Zabieg ten składa się z dwóch etapów. Pierwszy etap polega na nałożeniu na twarz substancji depigmentacyjnych. Polega to na tym, że w gabinecie na twarz pacjenta nakładana jest specjalna maska. I tu ważna uwaga. Maskę tę pacjent zdejmuje dopiero samodzielnie po powrocie do domu. Jest to ważne, ponieważ pamiętać należy o tym, że jeśli decydujemy się na taki zabieg to po wyjściu z gabinetu od razu będziemy musieli udać się do domu. Kolejny etap to stosowaniu odpowiedniego kremu. Krem ten nakłada się na twarz codziennie nawet przez kilka miesięcy. Celem stosowaniu kremu jest utrzymywanie efektu, jaki wywołała na twarzy maska. Trzeba jednak pamiętać, aby regularnie odwiedzać gabinet kosmetyczny w celu konsultacji. Sprawdzać bowiem należy czy krem nie wywołuje żadnych skutków ubocznych.

Na koniec wspomnieć można jeszcze o zabiegu polegającym na zastosowaniu nici liftingujących. Nici ten wprowadzane są w skórę i wchłaniają się przez okres kilku miesięcy. Jest to pewna alternatywa dla tradycyjnego zabiegu liftingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here