Niezbędne gadżety kobiety

Każda kobieta powinna mieć w swoich zasobach kilka gadżetów, które w codziennym zabieganiu łatwo ułatwią jej życie.
Lokówka – chociaż nie każda z nas na co dzień preferuje kręcone włosy, od lat jest to symbol piękna i elegancji. Ktoś może powiedzieć, że ,,od wielkiego dzwonu” możemy skorzystać z wizyty u fryzjera, a nie inwestować w drogi sprzęt. Repertuar lokówek na rynku jest jednak tak duży, że w cenie jednej wizyty u profesjonalisty możemy zakupić naprawdę dobry sprzęt, który posłuży nam na lata.
Prostownica do włosów – o ile lokówka, choć przydatna, nie jest warunkiem koniecznym, o tyle prostownica to moim zdaniem absolutny must have w zasobach każdej kobiety. Każda z nas z pewnością pamięta dzień, w którym to włosy kompletnie nie chciały współpracować, każdy układał się w inną stronę, a wszelkie próby poskromienia dzikiej fryzury kończyły się fiaskiem. Najczęściej taki scenariusz zdarza się, a jakżeby inaczej, przed wielkim wyjściem lub ważnym spotkaniem. Wtedy wystarczy kilka ruchów rozgrzanym do odpowiedniej temperatury narzędziem i wszystko wraca do normy. Przeciwnicy tego typu gadżetów często mówią o negatywnym wpływie gorącego powietrza na nasze włosy. Owszem, jeszcze kilka lat temu takie urządzenia niezwykle destrukcyjnie wpływały na kondycje włosów, teraz jednak mamy szeroki wybór prostownic ze specjalnymi płytkami jonizującymi, które są już zdecydowanie bardziej bezpieczne. Mówiąc o gadżetach do włosów, grzechem byłoby nie wspomnieć o najbardziej niezbędnym-suszarce do włosów. Nawet, jeżeli dajemy włosom na co dzień po prostu swobodnie schnąć, bywają sytuacje, w których suszarka jest niezbędna. Tutaj również powinnyśmy wybrać taką z funkcją zimnego nawiewu i jonizacją, aby maksymalnie oszczędzić nasze włosy. Dobra prostownica do włosów wcale nie musi kosztować dużo, porządny sprzęt możemy nabyć już od około stu złotych.
Żelazko turystyczne – tutaj gadżet przydatny szczególnie dla pań, które dużo podróżują w celach służbowych. Ile razy zdarzyła się sytuacja, że wyjęta z walizki koszula wyglądała, jakby już była noszona, w dodatku jakby stoczono w niej walkę? Taki scenariusz przez ważną konferencją to nic miłego, a nie każdy hotel niestety ma w pokoju żelazko. Takie niewielkie, turystyczne narzędzie do prasowania bez trudu mieści się w walizce i pozwala na zabranie go ze sobą nawet w najmniejszym bagażu.
Kalendarz – nawet największym perfekcjonistkom zdarza się od czasu do czasu o czymś zapomnieć – jesteśmy w końcu tylko ludźmi. Zazwyczaj są to błahostki, których pominięcie w codziennych obowiązkach nie powoduje ogromnych konsekwencji. Kiedy jednak zapominamy o ważnym spotkaniu, robi się nieprzyjemnie. W takich sytuacjach przyjacielem każdej kobiety będzie kalendarz-zwykły notes sprawdzi się doskonale. Zapisujmy w nim wszystko, o czym koniecznie musimy pamiętać, nawet jeśli wydaje nam się, że na pewno o tym nie zapomnimy. Takie zapisywanie ma jeszcze jeden pozytywny aspekt-patrząc na listę zadań widzimy, jak dużo danego dnia udało nam się zrobić, co z kolei rodzi ogromną satysfakcję i napędza do kolejnych zadań w następnych dniach. Dla zabieganych dobrym rozwiązaniem jest również kalendarz w telefonie-nie ma konieczności noszenia kolejnej rzeczy w torebce (która zapewne i tak jest już przepełniona), w każdej chwili możemy zerknąć do naszego smartfona, odznaczyć kolejne zadania, a nawet udostępnić do naszym domownikom, aby na bieżąco mogli dopisywać również swoje zadania na każdy dzień. Oczywiście telefon sam w sobie też jest niezbędnym gadżetem każdej kobiety (i nie tylko kobiety), co do tego nie ma dyskusji.
Czerwona pomadka-pół żartem, pół serio, ale warto mieć w swojej torebce tego typu produkt, czy to wspomniana pomadka, czy ulubione perfumy. Coś, co możemy w mgnieniu oka wyjąć z torebki i poprawić sobie humor, błyskawicznie dodać pewności siebie.
Kobiety w dzisiejszym pędzącym świecie nie mają łatwo. Pogodzenie wielu ról, matki, kobiety pracującej, dobrej żony i wielu innych funkcji nie należy do zadań najprostszych. Ważne, aby w tym pędzie znaleźć złoty środek i czasami zwolnić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here