Najlepsze fryzury dla twarzy kwadratowej

Na pewno domyślasz się przynajmniej mniej więcej, jaki jest kształt twojej twarzy. Każdego dnia uważnie przyglądasz się swojemu odbiciu w lustrze, więc już na tej podstawie mogłaś dojść do pewnych wniosków. Na pewno zdarzyło ci się również składać wizyty licznym fryzjerom, którzy już na pierwszej wizycie powinni powiedzieć ci o tym, z jakim kształtem twarzy sama masz do czynienia i co mogłabyś z nim zrobić, aby go poprawić lub delikatnie zmienić. Bo jeśli twój owal przypomina bardziej geometryczny równy kwadrat, aniżeli podkreślający kości policzkowe trójkąt lub przepiękny symetryczny okrąg, najprawdopodobniej nie jesteś nim zachwycona i wolałabyś zamienić się niemalże z każdą swoją koleżanką. Twarz kwadratowa jest dość wymagająca. Wiele fryzur do niej kompletnie nie pasuje i najprawdopodobniej sama stwierdziłaś już, że w żadnym cięciu czy upięciu nie będziesz wyglądać dobrze. Być może jednak po prostu źle trafiałaś albo chodziłaś do takich fryzjerów, którzy nie potrafili się tobą porządnie zająć. Całe szczęście teraz masz szansę odkryć kilka takich fryzur, dzięki którym sama przekonasz się, że to nie w kształcie twojej twarzy tkwił problem.

Twarz kwadratowa charakteryzuje się dość niskim i szerokim czołem. Teoretycznie więc nie powinnaś nosić fryzur z grzywkami, które zazwyczaj poleca są osobom o podłużnych i okrągłych rysach. Grzywka ma za zadanie ukryć zbyt wysokie czoło, dlatego jeśli twoje jest niskie, przez nią możesz jeszcze bardziej się skrócić i zaakcentować te elementy buzi, które przecież tak usilnie starasz się zakryć. Buzie kwadratowe mają też mocno wysunięte kości żuchwy. To przez nie twoja twarz może wyglądać dość męsko, ostro i poważnie. Wolałabyś, aby miała bardziej przyjazne i urocze rysy, typowe dla kobiet, a nie dla przedstawicieli płci męskiej. To też oznacza, że musisz wybierać dla siebie takie fryzury, które nie będą jeszcze bardziej uwidaczniać mocno zarysowanych kości żuchwy, czyli nie będą ich odsłaniać. Uważaj też na zbyt drastyczne cięcia. Mocno skrócone włosy zakończą się właśnie na linii żuchwy, przykuwając do niej wzrok. Wiesz już więc mniej więcej, na jakie cięcia nie powinnaś się decydować. Które zatem będą dla ciebie i twojej twarzy dobrym wyborem?

Najpierw ustal odpowiednią dla ciebie długość włosów. To od jej określenia powinnaś rozpocząć wybieranie samej fryzury. Jeżeli do tej pory nosiłaś mocno przycięte włosy, nic dziwnego w tym, że twoja twarz kwadratowa nigdy specjalnie ci się nie podobała. Krótkie męskie cięcia po prostu nie są dla ciebie, więc nawet jeśli z podziwem przyglądasz się im w czasopismach o urodzie, sama musisz z nich niestety zrezygnować – nie wszystko to, co pięknie prezentuje się na modelkach, będzie dla ciebie równie dobre. Lepiej więc zapuść swoje włosy, jeżeli są one rzeczywiście bardzo krótkie. Zdecyduj się na bardzo długie pasma lub obetnij je maksymalnie do ramion, w żadnym wypadku nie skracając ich do samej linii żuchwy. Możesz poprosić fryzjera o zupełnie proste i geometryczne cięcie albo zabawić się formą włosów i delikatnie pocieniować je na całej długości. Dzięki temu nabiorą one lekkości i zwiększą swoją objętość, a ty nie będziesz musiała ich specjalnie układać.

Takie geometryczne cięcia i proste linie uwidaczniające się na włosach na pewno są efektowne i nowoczesne, a przy tym zawsze wyglądają schludnie i estetycznie. O ile jednak bez trudu przygotujesz je z idealnie prostych włosów, tak końcowy rezultat nie będzie zbyt dobry, jeżeli postanowisz wykreować tego rodzaju fryzurę z włosów kręconych bądź pofalowanych. Każdy fryzjer będzie cię przed tym ostrzegać. Bo niby mogłabyś zdecydować się na takie proste i ostre cięcie, a następnie każdego dnia zajmować się prostowaniem swoich pasm, ale gdyby zdarzyło ci się zaspać i nie miałabyś już czasu na sięgnięcie po prostownicę, twoje włosy straciłyby cały swój urok i wspaniały wygląd. Fryzurę dopasuj więc nie tylko do kształtu twarzy, ale także i do rodzaju samych włosów. Jeżeli są one kręcone, pozostaw je w spokoju i spróbuj jedynie nadać im mocniejszego skrętu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here