Czas na zmiany

W życiu każdego człowieka przychodzi moment na zmiany. Czasem dotyczy to spraw poważniejszych: decydujemy się na tatuaż, zmieniamy pracę lub przeprowadzamy się do innego kraju. Często jednak potrzebę zmian możemy zrealizować w sposób mało inwazyjny. Wreszcie raz ubrać się na kolorowo, mimo że całe życie preferowaliśmy stonowane odcienie czerni i bieli. Wybrać nieco inną trasę do pracy, niż tę, którą pokonujemy od 5 lat każdego dnia. Wiele osób (zwłaszcza kobiet) postanawia także zmienić coś w swojej fryzurze. Zmiany te czasem ograniczają się wyłącznie do drobnej „wariacji”: rozpuszczone włosy zamiast kucyka, nietypowe uczesanie lub przedziałek z innej strony głowy. Czasem jednak od razu kierujemy swoje kroki do salonu fryzjerskiego, licząc na totalną metamorfozę.

Zmieniaj się z głową

Kiedy przyjdzie już do nas ochota na zmiany, warto w ferworze pomysłów i wyobrażeń zachować zdrowy rozsądek. Po pierwsze, należy pamiętać, że efekt niektórych zmian może być długotrwały. Najbanalniejszym przykładem jest ścięcie włosów. Owszem, włosy odrastają, ale czy chcemy przez najbliższych kilka miesięcy czuć się niekomfortowo tylko dlatego, że tak bardzo chcieliśmy uciec od schematów? Dlatego też zmiany takie musimy przemyśleć, a jeszcze lepiej dodatkowo zasięgnąć porady u zaufanej, bliskiej nam osoby.
Po drugie, musimy zwrócić uwagę na cechy naszego wyglądu i zamiast ślepo podążać za trendami i własnymi wyobrażeniami, wybrać to, co naprawdę nas upiększy. Wiele fryzur czy ścięć wygląda rewelacyjnie tylko na prostych włosach, zaś u osób z włosami kręconymi czy z tendencją do puszenia już niekoniecznie. Oczywiście, zdarzają się także sytuacje dokładnie odwrotne. Znaczenie ma nawet kształt naszej twarzy lub sylwetka. Profesjonalny fryzjer sam powinien wyjść z inicjatywą i zaproponować kilka rozwiązań, które będą z nami współgrać. Same jednak również powinnyśmy mieć chociaż zarys pomysłu na siebie. Czy ten przepiękny ognisto-rudy odcień na włosach naszej koleżanki będzie tak samo świetnie prezentował się w naszym przypadku? Czy baleyage na ciemnych włosach ma szansę wyglądać tak samo świetnie jak ten, który podpatrzyłyśmy u jasnowłosej kuzynki?
Nie bez znaczenia jest także charakter naszej pracy. Niestety, istnieją pewne zawody, które ograniczają nas w zakresie zmian wizerunku. Nie na każdym stanowisku oryginalny kolor włosów, odważne cięcie, piercing czy tatuaż spotkają się z aprobatą i to również musimy wziąć pod uwagę.

Śpiesz się powoli

Jeśli od jakiegoś czasu narasta w Tobie chęć na zmiany, zastanów się, z czego to wynika. Często wcale nie trzeba wywracać wszystkiego do góry nogami, by poczuć się lepiej. Być może po prostu jesteś przemęczona i drobna zmiana wystarczy, byś nieco odetchnęła?
Zatem gdy myślisz o zmianie koloru włosów i już pędzisz do drogerii po farbę, może najpierw rozejrzyj się za szamponem koloryzującym i użyj go podczas weekendu? Taki szampon zwykle ma trwałość do około 5 myć i warto wykorzystać go jako swojego rodzaju test. Dzięki temu przekonamy się, czy rzeczywiście dobrze wyglądamy w danym odcieniu, a w razie czego zawsze łatwo pozbędziemy się nowego koloru z włosów.
Jeśli spodoba Ci się fryzura koleżanki z pracy, zwyczajnie zapytaj jej o szczegóły. Jeśli wstępem do rozmowy będzie skomplementowanie jej włosów, z pewnością chętnie podzieli się włosowymi radami. Być może ma włosy zupełnie inne od Twoich? A może fryzura owszem, wygląda rewelacyjnie, ale jest koszmarnie trudna w pielęgnacji i modelowaniu?
Gdy z kolei dojdziesz do wniosku, że znudził ci się już twój blond i chcesz pobyć trochę brunetką, może zacznij od delikatnych refleksów i pasemek?

Po fakcie

Jeśli jednak jesteś w gronie osób, które już wprowadziły pewne zmiany w swoim wyglądzie i niekoniecznie są zadowolone z ich efektów, nie masz wyjścia… Musisz uzbroić się w potężną dawkę pozytywnego nastawienia i dystansu do siebie!
Gdy inni zobaczą, że podchodzisz z uśmiechem do swojej nieudanej koloryzacji czy nietrafionego ścięcia, sami także podchwycą Twoje nastawienie.
Udanych wyborów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here