Jakie kosmetyki do cery naczynkowej?

Wiele kobiet, boryka się z problemem cery naczynkowej. W głównej mierze odpowiedzialne są geny, jak mama, czy babcia miała, to bardzo prawdopodobne, że ty prędzej czy później też zaczniesz dostrzegać na twarzy czerwone nieestetycznie wyglądające niteczki i plamy. Do tego wszystkiego zanieczyszczone środowisko w jakim żyjemy, smog oraz często źle skomponowana dieta przyczyniają się do powstawania naczynek na twarzy. Często też zdarza się, że kobiety nieumiejętnie dobierają kosmetyki do codziennej pielęgnacji co także ma niemały wpływ na powstawanie naczynek. W życiu kobiety są też okresy, które mogą nasilać problem i są to głównie zmiany hormonalne czy okres ciąży.
Niekorzystny wpływ na cerę naczynkową mają zmiany temperatur, niewskazane jest korzystanie z sauny, solarium. Przebywanie zimą na dworze, a także wiatr podrażniający delikatną cerę, niewskazana jest także ekspozycja na słońce. A jeżeli już bardzo chcemy opalić skórę na wakacjach pamiętajmy o wyborze odpowiedniego kosmetyku z wysokim filtrem. Promieniowanie UV a także UVA jest wrogiem cery naczynkowej. Skóra ma skłonności do zaczerwienia podczas wysiłku fizycznego. Czerwienimy się bardziej kiedy w życiu pojawia się stres i towarzyszące jemu emocje. Powinno się unikać pikantnych czy mocno przyprawionych potraw a także używek typu alkohol czy papierosy.
Skóra naczynkowa jest jednym z najczęstszych bolączek kobiet w dzisiejszych czasach, pierwsze objawy mogą pojawić się już stosunkowo szybko, bo po 20 roku życia.
Cera naczynkowa przysparza wielu problemów, jest bardzo wrażliwa i kapryśna. Począwszy od nieestetycznego wyglądu, często jest ściągnięta, odczuwamy napięcie skóry oraz często jej swędzenie. Nasza twarz jest bardzo delikatna, skóra jest cienka, płytko unaczyniona i podatna na działanie niesprzyjających warunków kilkanaście razy bardziej niż zdrowa cera.
Co robić kiedy patrząc w lustro zorientujemy się, że i my mamy ten problem? Zastanawiamy się cera naczynkowa jakie kosmetyki będą najlepsze?
Przede wszystkim dokładnie przyjrzeć się kosmetykom stojącym na naszych półkach w łazience. Być może zawierają substancje drażniące i trzeba będzie je zastąpić je nowymi. Cera naczynkowa jest bardzo wymagająca, bardzo istotny jest prawidłowy dobór kosmetyków do codziennej pielęgnacji, których zadaniem będzie łagodzenie zmian, a także powinny zapobiegać w rozprzestrzenianiu się naczynek. Niezwykle istotny jest prawidłowy dobór kosmetyków do cery naczynkowej, odpowiednia pielęgnacja skóry pomaga opanować problem, niestety nie cofnie już zmian, które na twarzy się pojawiły, ale doskonale zapobiega powstawaniu nowych. Dzięki używaniu odpowiednich kosmetyków na naszej skórze powstaje tak jakby bariera ochronna, która ma za zadanie chronić cerę naczynkową przed wszystkimi niekorzystnymi czynnikami.
Cera naczynkowa kosmetyki dzisiaj są szeroko dostępne w sklepach i aptekach przeznaczonych do pielęgnacji tak wymagającej cery.
Przestrzegając kilku kosmetycznych zasad możemy dość szybko zacząć odczuwać ulgę. Przede wszystkim używajmy do mycia łagodnych środków przeznaczonych do cer naczynkowych bądź po prostu wrażliwych. Zwróćmy uwagę czy w kosmetykach nie ma substancji drażniących, parabenów, silikonów. Skórę trzeba odpowiednio nawilżać, stosować maski łagodzące, których zadaniem jest ukojenie podrażnionej skóry. Przez cały rok nie można zapominać o ochronie przeciwsłonecznej, dlatego też pamiętajmy o codziennym stosowaniu kremu z filtrem najlepiej SPF30. Nie używamy już ostrych gruboziarnistych pilingów a zastępujemy je tymi enzymatycznymi, złuszczanie naskórka jest wskazane niezależnie od rodzaju skóry.
W kosmetykach szukajmy witaminy C, która sprawia, że naczynia krwionośne nie tylko te na twarzy, ale i na całym ciele, wzmacniają się. Witamina C ma też inną pozytywną wartość a mianowicie rozjaśnia nam cerę co sprawia, że naczynka stają się mniej widoczne.
Innym dobroczynnym składnikiem kosmetyków jest witamina K, która posiada właściwości teleangiektazji czyli rozprawia się z czerwoną skórą. Do tego wszystkiego, na sam koniec zadbajmy o dobrze dobrany kosmetyk do makijażu. Najlepiej sprawdzają się korektory w kolorze zielonym, które doskonale radzą sobie z zaczerwieniami. Dzięki odpowiednio dobranym kosmetykom do pielęgnacji cery naczynkowej możemy zdziałać cuda a swojej skórze zafundować ukojenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here