Jak technika nurkowania wpływa na wybór podstawowego zestawu

Wiele osób zaczynających dopiero podwodną przygodę od samego początku myśli o tym, aby skomponować własny zestaw do nurkowania. Pozwala to na uniezależnienie się od wypożyczalni sprzętu. Ułatwia też samodzielne treningi. Skompletowanie podstawowego zestawu wymaga jednak pewnej wiedzy.

Zestaw do snorkelingu

Choć w niektórych sklepach ciągle jeszcze możemy natknąć się na uniwersalne zestawy do nurkowania, powinniśmy podchodzić do nich z pewną ostrożnością. Nurkować można bazując na co najmniej kilku różniących się między sobą technikach. Każda z nich ma swoją specyfikę, a co za tym idzie – każda będzie też wymagać nieco innych akcesoriów. Kupując zestaw bez zweryfikowania jego zawartości dość szybko możemy więc zorientować się, że nie będzie nam on potrzebny.Techniką najbardziej popularną wśród amatorów jest snorkeling opisywany też często jako nurkowanie z fajką. Osoby schodzące pod wodę podziwiają przede wszystkim to, co znajduje się tuż pod jej powierzchnią. Zestawy do snorkelingu bazują więc na specjalnych rurkach do nurkowania., one też są tym ich elementem, który należy dopasować szczególnie starannie. Snorkeling dostarczy nam jeszcze więcej wrażeń, jeśli zaopatrzymy się również w maskę i płetwy.

Inne rodzaje zestawów do nurkowania

Oczywiście, choć to snorkeling jest uważany za najprostszy sposób na podziwianie tego wszystkiego, co dzieje się pod wodą, nie jest to wcale jedyna technika nurkowania, której tajniki zgłębiają amatorzy. Inną, również cieszącą się dużym uznaniem, jest płetwonurkowanie. Zestaw do płetwonurkowania jest znacznie bardziej rozbudowany. Wbrew jego nazwie, płetwy nie są wcale jego najważniejszym elementem. Kluczowe znaczenie ma butla i to właśnie od jej starannego wyboru uzależnione są nie tylko doznania nurka, ale i jego bezpieczeństwo.Jeszcze inny zestaw do nurkowania przygotowują osoby zainteresowane nurkowaniem bezdechowym. W tym wypadku nie wykorzystuje się butli, nadal niezbędna jest jednak nie tylko dobra maska, ale i solidne płetwy. Osoby bardziej doświadczone doskonale czują się także podczas tak zwanego nurkowania technicznego. Jest ono dość kosztowne, a przy kompletowaniu zestawu nie można pozwolić sobie na najmniejsze choćby niedociągnięcia. W zamian można jednak pozostawać w wodzie przez naprawdę długi czas, co jest doświadczeniem jedynym w swoim rodzaju.

Zestawy do nurkowania dostępne są w ofercie divezone.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here