Farbowanie włosów metody

Istnieje wiele metod farbowania włosów. Przede wszystkim wyróżnia się metody inwazyjne i nieinwazyjne. Z sezonu na sezon pojawiają się coraz to nowe i oryginalne metody farbowania, które pozwalają uzyskać modne i niebanalne efekty.
Nieinwazyjne farbowanie włosów polega na stosowaniu naturalnych farb, bez dodatku amoniaku i innych szkodliwych substancji. Najczęściej takie farbowanie pozwala przyciemnić włosy o jeden lub dwa tony lub po prostu ożywić naturalny kolor włosów. Do nieinwazyjnych metod koloryzacji zalicza się także wszelkie domowe płukanki, które pozwalają nadać włosom jaśniejszy lub ciemniejszy odcień. W tym celu zazwyczaj stosuje się płukanki z rumianku, pokrzywy lub kawy. Przede wszystkim domowe płukanki wzmacniają włosy i wydobywają ich blask.
Jeżeli chodzi inwazyjne farbowanie włosów metody różnią się w zależności od tego, jak efekt końcowy dana osoba chce uzyskać.
Pierwszą popularną metodą farbowania są pasemka. W tym celu na poszczególne, wybrane pasma włosów nakłada się rozjaśniacz, który rozjaśnia włosy o jeden lub dwa tony. Jest to tradycyjna metoda, która doskonale sprawdza się w różnych odcieniach koloru blond.
Modną ostatnio metodą jest koloryzacja ombre. Polega ona na rozjaśnieniu o ton lub dwa dolnych partii włosów. Włosy przy skórze głowy są ciemniejsze. Ombre pozwala uzyskać ciekawy, oryginalny efekt. Prezentuje się bardzo modnie. Taką koloryzację można wykonać na każdym kolorze włosów, zarówno na odcieniach brązu, rudości, jak i blondu. Podczas wykonywania ombre na końcówki zazwyczaj nakłada się rozjaśniacz. Zazwyczaj chodzi o stopniowe rozjaśnianie włosów od nasady po końce. Po kilku tygodniach wystarczy nałożyć farbę jedynie na widoczne odrosty.
Niestety rozjaśniane włosy często przesuszają się oraz łamią. Po rozjaśnianiu niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja, aby wzmocnić włosy i dogłębnie je odżywić.
Kolejną metodą jest sombre. Koloryzacja ta niewiele różni się od ombre, jednak daje łagodniejszy i bardziej naturalny efekt. Sombre w przeciwieństwie do ombre można wykonać na całej długości włosów, bądź jedynie w okolicy twarzy.
Metodą popularną i cały czas modną jest także baleyage. Taka koloryzacja polega na rozświetleniu wybranych partii włosów. Ten rodzaj koloryzacji powoduje, że włosy optycznie zwiększają swoją objętość. Pasemka wykonuje się przy użyciu farb o odcieniach bardzo zbliżonych do naturalnego koloru włosów. Baleyage nie daje tak kontrastowych efektów jak tradycyjne pasemka.
Dla brunetek dobrym pomysłem może być koloryzacja sunlight. Jak sama nazwa wskazuje, chodzi o uzyskanie naturalnego efektu włosów rozjaśnionych przez słońce. Włosy rozjaśnia się o jeden ton w wybranych partiach oraz na końcówkach. Najczęściej po rozjaśnieniu na całe włosy nakłada się farbę w jednolitym kolorze, zbliżonym do naturalnego.
Hitem od paru sezonów jest truskawkowy blond. Na włosy nakłada się farbę w odcieniu blondu z dodatkiem jasnego różu. Kolor ten daje efekt opalizujący, dlatego świetnie wyglądają w nim osoby o jasnej karnacji. Taka koloryzacja najlepiej prezentuje się latem.
W sezonie letnim można również poszaleć z kolorowymi farbami do włosów. Do wyboru są w farby w odcieniu różu, czerwieni, fioletu, turkusu, zieleni czy pomarańczy. Delikatne czerwone pasemka świetnie prezentują się u brunetek, z kolei odcienie różu i turkusu doskonale komponują się z włosami w kolorze blond. Takie farby zazwyczaj spłukują się wraz z myciem włosów. Najczęściej są one w poręcznym sprayu, dzięki czemu koloryzacja jest niezwykle łatwa i można ją wykonać samodzielnie w domu. Farby nie mają szkodliwych substancji, dzięki czemu delikatne pasemka można wykonać nawet na włosach kilkuletnich dziewczynek.
Jednak gdy efekt ma być długotrwały, na taką koloryzację warto udać się do salonu fryzjerskiego, gdzie specjalista umiejętnie i dokładnie nałoży farbę na wybrane partie włosów. Coraz częściej kobiety decydują się nałożyć fioletową, bordową lub różową farbę na całą długość włosów. Taka koloryzacja odpowiednia jest dla kobiet odważnych i temperamentnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here