Ekstremalna zmiana koloru włosów

Kolor włosów ma bez wątpienia ogromy wpływ na to, jak wyglądamy. To od koloru zależy pierwsze wrażenie, jakie na drugiej osobie robi nasza twarz. Dlatego też tak wiele osób decyduje się dzisiaj na zmianę ich koloru. I o ile zmiana, która wiąże się z rozjaśnieniem czy przyciemnieniem koloru o jeden ton nie stanowi tak dużego problemu, o tyle zmiana ekstremalna, z na przykład bardzo ciemnych włosów na jasny blond już wiąże się z wieloma problemami. Jak więc rozjaśnić skutecznie włosy, czy też nadać im bardzo ciemny ton, gdy naturalnie są bardzo jasne? Tu z odpowiedzią przychodzi farbowanie włosów english.
Dzisiaj farbowanie włosów english to metoda coraz częściej wykorzystywana, chociaż jeszcze dla wielu dość tajemnicza. Warto więc powiedzieć, o jej konkretnych założeniach i zasadach. Ten rodzaj farbowania włosów wiąże się z kilkoma etapami przechodzenia od naturalnego do pożądanego odcienia. To nigdy nie jest jedno farbowanie, ale kilka zabiegów prowadzonych w odpowiednich odstępach czasowych. Jeśli więc na przykład chcemy z włosów czarnych zrobić jasny blond, wówczas powinniśmy najpierw ufarbować je na brąz, później na ciemny blondi ostatecznie na jasny blond. Ilość farbowań należy jednak uzależnić od naturalnej pigmentacji włosa oraz jego podatności. Dlatego też w takich kwestiach warto zwrócić się do specjalisty, który pomoże nam uzyskać wymarzony efekt.
Ta metoda farbowania włosów z pewnością wymaga nieco cierpliwości. Z drugiej jednak strony powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że niesie ona dla nas wiele korzyści. Zanim jednak o nich powiemy, zastanówmy się dlaczego natychmiastowa zmiana koloru niekoniecznie jest dobrym rozwiązaniem. Zmiana koloru dokonana za pierwszym razem w sposób ekstremalny niezwykle obciąża kondycję włosa. Pamiętajmy, że szczególnie intensywne rozjaśnianie bardzo niszczy jego strukturę. Dlatego też właściwie już tydzień po zabiegu można zauważyć, że włosy łamią się i są o wiele cieńsze. Wnikając w ich strukturę mieszanka koloryzująca niestety zrobiła wiele złego. I nawet najlepsza odżywka nie potrafi zregenerować szybko włosa. Dlatego też wymarzony kolor szybko przestaje prezentować się tak elegancko. Co więcej, tak wykonana zmiana koloru powoduje, że szybko traci swoją barwę. Już po kilku myciach nie jest ona tak samo intensywna jak na początku. Dlaczego? Ponieważ włos musi mieć czas, aby przystosować się do nowej barwy. W trakcie jednego farbowania nie zdąża, tym bardziej, że zmiana jest ogromna. i dlatego właśnie farbowanie włosów english jest tak dobrym rozwiązaniem.
Od czego więc zacząć zmianę koloru tą metodą? Po pierwsze od wzmocnienia włosów. Warto zmienić swoją dietę i zadbać o włosy stosując odpowiednie odżywki wzmacniające. Wtedy można spokojnie wykonać pierwsze farbowanie. Później przychodzi czas na pierwsze dostosowanie włosa do nowej barwy. Gdy przyjmie się i włosy zostaną znowu wzmocnione, można przejść do drugiego farbowania. W tym czasie należy prowadzić dalszą regenerację. Wszystko należy powtarzać w odpowiednich odstępach czasowych. A czy można jednoznacznie określić, ile powinna trwać przerwa pomiędzy kolejnymi farbowaniami? No właśnie nie. To wszystko zależy między innymi od tego, jak szybko rosną nam włosy. Nie możemy bowiem doprowadzić do sytuacji, że kolejne odrosty utworzą tęczę przy skórze naszej głowy. Poza tym ważne jest, aby na bieżąco badać reakcje włosów i ich gotowość do kolejnej zmiany. I dlatego też decydując się na taki rodzaj farbowania, warto wykonać je zawsze pod okiem fachowca. Samemu można przeoczyć pewne ważne wysyłane przez nasze włosy sygnały. A wtedy efekt nie będzie już taki idealny, jak to sobie na początku wymarzyliśmy.
Mówiąc o farbowaniu nie sposób nie wspomnieć o jakości farby. Jeśli zdecydujemy się na najsłabszą ich jakość, bardzo trudno będzie już po pierwszym farbowaniu zadbać o wygląd włosów. A te stając się coraz brzydsze, nie będą prezentować się dobrze, gdy kolorystyczny efekt uzyskamy. Dlatego stawiajmy na produkty, które są naprawdę dobre.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here