Wymyślne fryzury okolic intymnych

We współczesnych czasach coraz bardziej popularne stają się fryzury intymne, które to mają przeróżne, niezwykle ciekawe wzory oraz kształty. Z zabiegów tych korzysta niezliczona ilość zarówno kobiet jak i mężczyzn.

Depilacja – zabieg stosowany już w starożytności

Wiele osób często zastanawia się skąd wziął się pomysł na depilowanie oraz przystrzyganie w rozmaity sposób okolic intymnych. Warto wiedzieć o tym, że przycinanie włosków łonowych w intymnych miejscach wcale nie jest wymysłem współczesnych czasów. Otóż już przed wiekami starożytni Egipcjanie usuwali każdy włos z całego ciała. Intymnych, niezbyt estetycznych włosków pozbywały się również starożytne Rzymianki. Praktyki te znane są również z takich krajów Dalekiego Wschodu jak Indie. Zamożne panie żyjące w odległych czasach poddawały się całościowej depilacji szczególnie w przeddzień ślubu. Niestety, w następnej epoce jaką było średniowiecze ludność raczej starała się zakrywać intymne miejsca, a depilacja poszła w zapomnienie. Stała się ona ponownie modna dopiero osiemnastym wieku, kiedy to powróciła moda na depilację okolic intymnych.

Rodzaje fryzur okolic intymnych

We współczesnych czasach fryzury w okolicach łonowych bywają przeróżne. Znaczna ilość kobiet decyduje się na laserowe usunięcie wszystkich włosków, inne z kolei wolą wymyślne fryzury. Wykonanie pożądanego kształtu czasem jest trudne do samodzielnego wykonania, dlatego wiele kobiet w tym celu udaje się do profesjonalnego gabinetu kosmetycznego. Wiele pań na fantazyjny wzór włosków decyduje się z okazji ważnych uroczystości takich jak: ślub, walentynki, podróż poślubna oraz na wiele innych romantycznych okazji. Oprócz fikuśnej fryzury, wiele kobiet decyduje się na farbowanie włosków w okolicach intymnych. Często jest on odpowiednio dostosowany do kolory włosów na głowie.
Wyróżniamy kila rodzajów fryzur okolic intymnych.
Pierwsza z nich to Hollywood style, czyli tak zwana łysinka. Osoby preferujące ten styl całkowicie wygalają okolice łonowe tak, aby skóra była gładka i w całości wydepilowana.
Drugim rodzajem fryzury powszechnie wykonywanej w wielu gabinetach kosmetycznych jest metoda brazylijska. Polega ona na ogoleniu włosów łonowych maszynką do golenia i pozostawieniu, niewielkiego cienkiego, podłużnego paska, który musi być starannie skrócony i przycięty.
Wiele pań wybiera również irokeza. Wówczas to okolice intymne są w większej części wydepilowane, natomiast na środku pozostawiany jest pasek dość długich włosków. Jeśli chcemy, aby fryzura ta była jeszcze bardziej fantastyczna, to wówczas warto włoski zafarbować na wybrany kolor.
Innym bardziej klasycznym sposobem golenia okolic intymnych jest trójkąt, czyli na wzgórku łonowym wycinana jest ta popularna figura geometryczna. Aby wyglądała ona schludnie i estetycznie należy boki profesjonalnie wyrównać maszynką lub trymerem do strzyżenia.
Kolejna metoda tak zwana francuska, polega na zrobieniu szerokiego, podłużnego paska przypominającego nieco irokeza.
Ostatnią, często stosowaną metodą jest metoda amerykańska, która polega na wycięciu wszystkich włosków łonowych, które to wystają spod bielizny oraz stringów.
Oprócz wymyślnych fryzur i malowania włosów, w ostatnim czasie bardzo popularne jest kolczykowanie warg sromowych. Co prawda jest to dość bolesny zabieg, niemniej decyduje się na niego coraz więcej młodych osób.
Bardzo popularne jest również wycinanie włosów łonowych w przeróżne dziwne wzory, takie jak błyskawica, gwiazdka, romb, płomień, serduszko, choinka czy wybrana litera.

Przyrządy do depilacji okolic intymnych

W celu wykonania profesjonalnej depilacji okolic łonowych niezbędne jest posiadanie profesjonalnego sprzętu oraz preparatów kosmetycznych. Priorytetowym narzędziem kosmetycznym do usuwania włosków łonowych jest maszynka do golenia lub trymer do włosów. Niezbędne są również kosmetyki takie jak: pianka, żel, krem do depilacji, plastry i wiele innych. Bardzo często do depilacji używa się również specjalnego wosku lub pasty cukrowej. Dzięki tym kosmetykom pożądany efekt utrzymuje się przez kilka tygodni. Depilacja okolic intymnych nie należy do przyjemnych zabiegów, gdyż czasem bywa bolesna. Każda kobieta ma inny próg bólowy, więc wiele pań uważa że jest to bardzo bolesny zabieg, a inne z kolei uważają że nie ma się czego bać.Nieprofesjonalnie wykonany zabieg depilacji okolic łonowych może przyczynić się do podrażnienia bardzo delikatnej skóry wzgórka łonowego.
Niezwykłe fryzury połączone z tatuażami mogą wyglądać jak małe dzieła sztuki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here