Tonery do włosów

Farbowanie włosów jest popularne od zawsze. Dopiero od kilku lat wiadomo, że niesamowicie niszczy to nasze włosy. Warto dodać, że jednorazowe farbowanie włosów i ich odpowiednia pielęgnacja, nie jest dla ich aż tak szkodliwa. W najgorszym stanie są włosy farbowane regularnie od jakiegoś dłuższego czasu. Dla takich osób najlepszym rozwiązaniem są tonery do włosów. Są to odżywki, które dodatkowo farbują włosy, ale farba trzyma się na nich znacznie krócej. Minusy nie są aż tak istotne jeżeli spojrzy się na plusy. Obsługa i nałożenie takiego tonera nie jest trudne, dlatego każda osoba może wykonać to w domu. Warto w takim razie co jakiś czas nakładać na włosy odżywkę farbującą niż farbę, która dodatkowo wysusza włosy.

Takie tonery do włosów są najbardziej popularne wśród młodych osób, które w ogromnych ilościach farbują włosy. Jest to spowodowane chęcią spróbowania ogromnej ilości rzeczy w życiu, co jest kompletnie zrozumiałe. Takie osoby są realnie narażone na łamiące się włosy, rozdwojone końcówki, mocno przesuszone włosy, a w najgorszym przypadku na wypadanie włosów z powodu ich zniszczenia. Tonery występują w bardzo różnych kolorach, nawet tych pastelowych. Najpopularniejsze kolory, które wybierają młode osoby to róż, fiolet i niebieski. Wiadomo, że pełnia koloru utrzymuje się tylko kilka dni, ale nawet w momencie wypłukiwania się koloru, jest on nadal atrakcyjny dla osób, które go noszą. Dopiero, gdy widać na głowie prawie cały blond, to warto nakładać ponownie toner. Wcześniejsze nakładanie na pewno w niczym nie zaszkodzi, lecz w takim przypadku wiadomo, że toner zostanie równomiernie nałożony na włosy. Warto zaznaczyć, że toner bardzo intensywnie się spłukuje z głowy. Przy każdej kąpieli będzie widoczna kolorowa woda. W dodatku częstsze mycie włosów powoduje, że kolor szybciej znika z głowy. Jeżeli chodzi o suchy szampon to ten idealnie zastępuje normalny, jednak nie można przesadzać z wielokrotnością jego używania.

Ceny tonerów są bardzo różne i w większości zależy to od marki. W przypadku krótkich włosów, to cena tonera jest nawet niska. Całe opakowanie wystarcza wtedy na czterokrotne nałożenie tonera na całe włosy. Przy długich włosach może pojawić się problem jeżeli chodzi o cenę i wydajność produktu. W przypadku jakości, to ciężko cokolwiek polecić, ponieważ każda marka ma swoje plusy i minusy. Bardzo ciężko jest jednoznacznie stwierdzić, która marka tonerów do włosów jest najlepsza dla każdego klienta. Na pewno warto zaczerpnąć rady u lokalnego fryzjera, który zna nasze włosy i jest w stanie powiedzieć, który toner będzie dla nich najlepszy, albo na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze takiego tonera. Oczywiście w salonach fryzjerskich można się spotkać z fryzjerami, którzy wykonują koloryzację włosów właśnie tonerami. To świadczy o nich bardzo dobrze. Wiadomo wtedy, że fryzjer ma pojęcie o szkodliwości farb oraz, że dla naszych włosów chce jak najlepiej. Dlatego warto się spodziewać, że fryzjer będzie namawiać na skorzystanie z koloryzacji tonerem, tak by później zaproponować jego zakup. Niepotrzebna jest później wizyta u fryzjera by znowu mieć wymarzony kolor włosów. W przypadku tonerów, można się bardzo szybko nauczyć ich aplikacji. W internecie jest masa filmików instruktażowych, które pomogą w aplikacji tonera. Najważniejsze przy tym jest zabezpieczenie skóry głowy oraz rąk. Na skórę głowy warto nanieść balsam, tak by farbę się łatwiej zmywało, a na dłoniach należy mieć rękawiczki ochronne. Całość należy nakładać warstwami, w dodatku w bardzo szybkim czasie, by farba równo się trzymała na włosach. W dodatku trzeba ją nakładać pasmami, by mieć pewność, że nic nie zostało pominięte. Następnie, po pewnych czasie, włosy się płucze, a te są już gotowe do modelowania. Tonery do włosów są bezpieczniejsze dla osób, które mają zniszczone włosy oraz dla tych, którzy nie są pewni wyboru koloru włosów. Wtedy istnieje możliwość noszenia koloru przez dwa tygodnie. Ważne by bardzo często myć włosy, to kolor zejdzie bardzo szybko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here