Suszarka do włosów

Suszarka do włosów jest tym urządzeniem, który praktycznie każdy ma w domu. Nikt też nie zastanawia się zbytnio nad jego zakupem – ma suszyć włosy. To z pozoru proste urządzenie o prostej, jednej jedynej funkcji, więc kupując nową suszarkę na ogół nie zastanawiamy się nad jej wyborem, kupując tą, która odpowiada nam cenowo albo kolorystycznie. Rzadko kiedy wczytujemy się w opis na pudełku suszarki, a szkoda, bo nowoczesne suszarki oprócz standardowego suszenia włosów oferują wiele innych ciekawych funkcji, dzięki którym możemy pielęgnować nasze włosy i je modelować w łatwy sposób. Która suszarka do włosów najlepsza będzie dla naszych potrzeb? Można je podzielić na trzy grupy – pierwszą z nich będą stanowić suszarki do użytku domowego, drugą suszarki profesjonalne, a trzecią suszarki turystyczne. Te profesjonalne urządzenia są przewidziane do działania w salonach fryzjerskich przez długie godziny dzień w dzień, przez wiele lat. Charakteryzują się więc one bardziej wytrzymałymi silniczkami, a dodatkowo często są większe. Mimo tego są lekkie i są również wyposażone w dłuższy niż standardowy przewód, osiągający niekiedy trzy metry. Taka długość ułatwia pracę w salonie fryzjerskim. W zestawie suszarek profesjonalnych znajdziemy różne nakładki i końcówki do modelowania włosów. Taką suszarkę można kupić w sklepach dla fryzjerów, również na własny użytek, chociaż taki zakup wiązać się będzie z wyższą ceną.
Obecnie wiele suszarek do użytku domowego posiada podobne funkcje dodatkowe co suszarki profesjonalne. Dysponują też podobnym zakresem mocy.
Ostatnim rodzajem suszarek są suszarki turystyczne, zwane też kompaktowymi. Są poręczne i niewielkie dzięki składanej rączce, więc mieszczą się z łatwością w bagażu, nawet tym podręcznym. Ich silniczki mają moc od tysiąca do tysiąca trzystu watów.
Jak wybrać moc? Suszarki, które można kupić, mają moc od tysiąca do dwóch trzystu watów. Od tego parametru zależy szybkość suszenia – im wyższa moc, tym szybciej nasze włosy będą suche. Przy wyborze mocy warto wziąć pod uwagę rodzaj swoich włosów – a dokładniej ich długość i gęstość. Dla krótkich włosów wystarczająca będzie niska moc, od tysiąca do tysiąca czterysta watów. Dla osób o długich, gęstych, grubych włosach taka moc nie będzie wystarczająca – warto wybrać suszarkę o mocy przynajmniej tysiąc sześćset watów. Warto wiedzieć, że im krócej suszymy włosy, tym korzystniej dla naszych włosów. Długotrwałe narażenie na gorące powietrze szkodzi kondycji włosów, przesusza je i sprawia, że stają się łamliwe i matowe.
Oprócz mocy, kolejnym parametrem suszarek dostępnych na rynku jest regulacja siły nawiewu. Większość z nich posiada dwustopniowy przełącznik prędkości nawiewu, ale kupić można również suszarki o trzy- lub czterostopniowym przełączniku prędkości. Mocny nawiew przydaje się, dy włosy są bardzo mokre, dla wilgotnych lepszy będzie natomiast słabszy. Również do modelowania i układania lepiej nada się słabsza prędkość.
Niektóre suszarki wyposażone są w regulator temperatury, nie jest to jedna standardem. Te modele oferują od dwóch do czterech stopni temperatury, dzięki czemu możemy ustawić parametry suszarki do naszych potrzeb. Dzięki najwyższej temperaturze i mocy bardzo szybko wysuszymy mokre włosy. Część z modelu ma również opcję nawiewu zimnego powietrza – ta z pozoru niepotrzebna opcja pozwala na doskonałe utrwalenie wcześniej wymodelowanej fryzury.
Wybierając suszarkę, warto zwrócić uwagę na powłokę – ta z powłoką ceramiczną umożliwia równomierne rozłożenie temperatury podczas suszenia, dzięki czemu zmniejszamy ryzyko uszkodzenia włosów. Powłoka turmalinowa natomiast sprzyja zamykaniu łusek włosa i przeciwdziała elektryzowaniu się włosów. Również to, czy uchwyt suszarki jest antypoślizgowy, ma duży wpływ na jej wybór. Niektóre z suszarek oferują również specjalne przełączniki napięcia – przyda się nam to podczas podróży do krajów, w których w gniazdkach używa się innego napięcia niż w naszym kraju, na przykład do Stanów Zjednoczonych Ameryki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here