Jaka fryzura do mnie pasuje

Wybierając fryzurę dla siebie, często kierujemy się wyłącznie własnym gustem i ewentualną poradą fryzjera, Warto natomiast wziąć pod uwagę jeszcze jeden bardzo ważny parametr, który tak naprawdę decyduje o tym, jak wybrana przez nas fryzura będzie do nas pasować.

Mowa oczywiście o kształcie twarzy. Aby odpowiedzieć sobie na pytanie, jaka fryzura do mnie pasuje w pierwszym kroku, należy właśnie określić kształt twarzy, a dopiero później szukać odpowiedniej dla siebie fryzury, która pozytywnie wpłynie na jej wygląd. Istnieje kilka metod określenia kształtu twarzy. Pierwszą z nich jest diagnoza za pomocą zdjęcia. W tej metodzie należy spiąć włosy tak, aby nasza twarz była całkowicie odkryta i widoczna w każdym miejscu i zrobić zdjęcie ustawiając aparat idealnie na wprost twarzy. Takie zdjęcie pozwala spojrzeć na kształt twarzy z dystansu i dzięki temu łatwiej ocenić jest jej kształt. Kolejną z metod określająca kształt twarzy, jest metoda miary i ma ona dwa etapy, polegające na mierzeniu poszczególnych części twarzy. W pierwszym kroku zmierzyć należy trzy odcinki, czyli: od linii włosów do oka, następnie od oka do końca nosa i od nosa do końca brody. Miara ta określa długość twarzy. W kształcie np. owalnym wszystkie z odcinków są równe. Krok drugi to zmierzenie szerokości twarzy również w trzech odcinkach. W strefie czołowej, w miejscu żuchwy i miejscu kości policzkowej. Jeżeli w twoim przypadku wszystkie te miary są równe, to Twoja twarz jest owalna. Jeśli natomiast twarz jest najszersza w obrębie czoła i zwęża się w dolnej części, oznacza to kształt trójkąta. Kształt kwadratu natomiast charakteryzuje się tym, że wymiar w okolicy czoła będzie podobny do tego w okolicy żuchwy. Dobrą metodą na określenie kształtu twarzy jest też metoda lustra, przed którym należy stanąć z mokrymi, lekko zaczesanymi do tyłu włosami i na tej podstawie określenie obrysu twarzy.

Mając już tak precyzyjnie określone wytyczne, z pewnością określenie tego parametru nie będzie dla nas problemem. Przejdźmy zatem do wyboru rodzaju i kształtu fryzury odpowiedniej do naszego kształtu.

Do kształtów twarzy o charakterze trójkąta dobierać natomiast należy fryzury strzępione, najlepiej o średniej długości. Najlepsze mówiąc krótko, będą stylizacje asymetryczne, które opadając na policzki, niwelują ostry kształt brody. Kobiecie z takim kształtem twarzy pasować też będzie grzywka schodząca na jeden z boków twarzy. Posiadając owalny kształt twarzy, można sobie pozwolić właściwie na każdy rodzaj fryzury. Kształt ten uważany jest nie bez przypadku za idealny wśród fryzjerów. Mając taki kształt twarzy, pasować nam będą jednakowo włosy krótkie, średnie, ale także długie. Idealne natomiast są fryzury z gęstą grzywką ciętą równo. Kobiecie z takim kształtem twarzy pasować też będzie grzywka schodząca na jeden z boków twarzy.
Są też fryzury, które pasować na pewno nie będą, mianowicie wszystkie asymetryczne oraz fryzury zasłaniające idealny kształt twarzy.
Kobietom mającym twarz w kształcie kwadratu, zalecane są włosy długie, falowane lub co najmniej o średniej długości. W przypadku takiego typu twarzy kobiety również mogą sobie pozwolić na rozwianą i postrzępioną grzywkę. Dłuższe włosy będą znacząco łagodzić rysy twarzy. Polecane są też luźne loki oraz grzywki na ukos. Opcją idealną byłoby asymetryczne wycieniowanie, z bokami lekko nachodzącymi na twarz co odciągnie wzrok od uwydatnionej w tym kształcie twarzy żuchwy. Jeżeli jednak posiadasz kształt twarzy o charakterze podłużnym, powinnaś zdecydować się na włosy, które sięgać będą około linii brody. Dzięki takiemu strzyżeniu zachowane będą proporcje twarzy. Nie polecane są włosy gładko przylegające do twarzy bez jakiejkolwiek objętości i bez grzywki. Ciekawym pomysłem będą też wszelkiego rodzaju loki, które nadadzą objętości włosów oraz zasłaniająca czoło grzywka, która sprawi, że twarz będzie wydawała się krótsza. Unikać należy na pewno prostych grzywek, fryzur kończących się na linii brody, prostych włosów przylegających do twarzy oraz strzyżeń tak zwanych geometrycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here