Chirurgia estetyczna

Poprawienie wyglądu ciała dla wielu osób jest koniecznością, aby mogli godnie funkcjonować w społeczeństwie. Nie byli wyszydzani i gnębieni z powodu swojej odmienności w budowie ciała. Lecz są i tacy ludzie, którzy z własnej fanaberii decydują się znosić ból i przechodzić zabiegi chirurgiczne poprawiające wygląd zewnętrzny. Powodem tych zabiegów są często urojone wady różnych części ich ciała. Ludzie ci uważają, że niektóre części ich ciała są nieodpowiednie, bo niedoskonałe lub brzydkie. Lecz największym powodem do takich niepotrzebnych w zasadzie zabiegów chirurgicznych jest posiadanie za dużej ilości pieniędzy. A odrobinę za mało rozumu. Prawie zawsze chodzi o chęć podobania się parterowi. A partner i tak odejdzie, gdy zechce. Nie warto więc narażać swojego zdrowia, a nawet życia, gdy nie ma konieczności zabiegu.
Chirurgia estetyczna jest bardzo potrzebną dziedziną dla osób posiadających widoczny defekt. Jak na przykład wadliwie zbudowany nos, obwisła skóra po kuracji odchudzającej, szpecące znamię lub narośl, wadliwa budowa ciała. Jak i inne ważne dla zdrowia i samopoczucia defekty w budowie ciała.
Początków medycyny estetycznej trzeba szukać w starożytnym Egipcie, Grecji i Rzymie. Już wtedy przeprowadzano pierwsze zabiegi poprawiające wygląd. Lecz zabiegi starożytne bardzo różniły się od współczesnych pod względem techniki wykonania. Lecz cel ogólny był podobny, ponieważ również chodziło o poprawieni urody.
Lecz ta właściwa medycyna estetyczna pojawiła się dopiero w drugiej połowie dwudziestego wieku. Jej kolebką była Francja. Obecnie medycyna estetyczna jest jednym z działów medycyny. Zajmuje się zapewnianiem wysokiej jakości życia ludziom zdrowym poprzez działanie chirurgiczne lub zapobiegawcze.
W naszym kraju medycyna estetyczna rozwinęła się dopiero pod koniec dwudziestego wieku. I głównym jej zadaniem jest poprawienie jakości życia pacjentów. Pozwalała usunąć niedoskonałości o różnym podłożu. W dużej mierze skupia się na opóźnianiu efektów starzenia się skóry, likwidacji zmarszczek. Zajmuje się też korektą szeroko pojętych defektów estetycznych o różnym podłożu. Jak na przykład zapadnięte policzki, blizny, miejscowa otyłość, rozstępy skóry, cellulit. Jak i wieloma innymi dolegliwościami, które odbierają komfort życia.
Medycyna estetyczna zajmuje się zabiegami poza chirurgicznymi, posiadającymi charakter mało inwazyjny. Zabiegi takie nie wymagają hospitalizacji. Natomiast zabiegami bardziej inwazyjnymi zajmuje się chirurgia estetyczna. I w tym przypadku pacjent musi być hospitalizowany.
Co wykorzystuje się w medycynie estetycznej ? W zabiegach medycyny estetycznej wykorzystywany jest laser, masaż, światło, fale radiowe, podciśnienie. A także wypełniacze, peelingi, toksyny, nakłucia i wiele innych jeszcze zabiegów. A wszystko po to, aby odmłodzić i ujędrnić ciało pacjenta. A więc pozbyć się zmarszczek, zniwelować cienie pod oczami, poprawić kształt i wielkość ust, poprawić kształt twarzy, skasować przebarwienia skóry, wyeliminować rozstępy, usunąć blizny, zwęzić lub zamknąć rozszerzone pory skóry, usunąć rumienie, usunąć narośle, niechirurgicznie usunąć tłuszcz, leczyć trądzik, usunąć owłosienie twarzy.
Chirurgia plastyczna pomaga rekonstruować narządy ludzkiego ciała, by ludzie mogli normalnie funkcjonować. Dokonuje przeszczepów twarzy u osób tragicznie poszkodowanych. Pozwala im na nowo wrócić do normalnego życia. Co jest bardzo ważne nie tylko dla fizyczności, lecz również dla psychiki. Oszpecony człowiek otrzymuje nowe życie i nie musi już ukrywać się w czterech ścianach swojego domu. Może wyjść do ludzi i nie budzić w nich zdziwienia, czy odrazy. Taka rekonstrukcja wad wrodzonych lub nabytych jest jedynym ratunkiem dla osób poszkodowanych przez los. Chirurdzy plastyczni opracowali bardzo szeroki wachlarz interwencji chirurgicznych, jak i niechirurgicznych zabiegów estetycznych. Chirurgia plastyczna powiązana jest z neurochirurgią, chirurgią dziecięcą, ortopedią, okulistyką, traumatologią, laryngologią, patologią, fizjologią, psychologią, psychiatrią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here