Balejaż na krótkich i długich włosach

Niektóre kobiety są wierne swojemu kolorowi włosów i nigdy ich nie farbują. Nawet wtedy, gdy zaczynają pojawiać się włosy siwe. One trwale stoją przy swoim postanowieniu. Siwienie zaliczane jest do jednej z chorób skóry i włosów. Choć nie jest szkodliwe tak, jak inne choroby skóry np. grzybica, czy łupież, to jednak siwizna wpływa negatywnie na osobę. Ludzie posiadający siwe włosy czują się staro i mniej atrakcyjnie. Dlatego zdecydowana większość z nich farbuje swoje włosy. Farbować można włosy o różnej długości. Zazwyczaj są one malowane na jeden kolor. Ale może być na przykład wykonany balejaż na krótkie włosy. Lub balejaż na włosach posiadających każdą długość.
Czym jest balejaż ? Balejaż jest jedną z technik fryzjerskich. Fryzjer przy pomocy pędzelka nakłada różne odcienie farb na wybrane pasemka włosów. Pasemek może być dużo. Ale może być również mało, a nawet może być tylko jedno pasemko. Decyzja należy nie do fryzjera, lecz do klienta. W każdym razie na głowie powinien znajdować się jeden bazowy kolor włosów. A inne kolory nakładane na pasemka mają za zadanie tylko rozświetlać wszystkie włosy. Aby uzyskać naturalny efekt rozświetlający fryzjer nakłada farbę rozpoczynając od nasady włosa, a kończąc na końcówce. Przy czym im bliżej nasady, tym farba jest mocniejsza. A bliżej końcówek nakładana warstwa farby jest coraz cieńsza.
Balejaż to dobry sposób na zmianę swojego wizerunku. Jak i na zatuszowanie siwych odrostów, które pojawiają się z czasem. Obecnie balejaż przechodzi renesans. Kilkanaście lat temu był bardzo modny i nosiło go wiele kobiet. Potem jego blask nieco przyblakł. Lecz od pewnego czasu zaczął wracać do łask. I obecnie znowu stał się bardzo modny nie tylko wśród osób dorosłych, ale także wśród młodzieży. Zazwyczaj to kobiety poddają się temu zabiegowi fryzjerskiemu. Lecz nie tylko, gdyż zdarza się oraz częściej, że mężczyźni zwłaszcza młodzi również chcą mieć balejaż, albo chociaż pasemka.
Farbowanie włosów, a balejaż, to nie jest to samo. Malowanie włosów polega na całościowym nadaniu jednakowego koloru włosom. Natomiast balejaż ma za zadanie rozjaśnić niektóre pasma włosów. Po to, aby uzyskać kontrast pomiędzy kolorem włosów na głowie. Trzeba wiedzieć, że przed rozpoczęciem nakładania farby fryzjer dokona podcięcia zniszczonych końcówek włosów.
Balejaż jest wspaniałym sposobem na zmianę wygląd włosów. Nadaje im ciekawą barwę i sprawia, że każda kobieta wygląda w nim atrakcyjniej i młodziej. Jeżeli oczywiście jest dobrze wykonany. Bo zdarza się i tak, że balejaż lub pasemka są tak wykonane, że praktycznie nie widać różnicy. A jednak ta różnica powinna być widoczna na pierwszy rzut oka. A nie dopiero po głębokim i długim wpatrzeniu się we włosy. Czyli wszystko zależy od kompetencji fryzjera. Gdy idziemy do salonu fryzjerskiego, to oczekujemy, jak najlepszego efektu, bo nie są to zabiegi tanie. Cena za balejaż jest bardzo zróżnicowana i zależy od regionu kraju. Jak również od ilości nakładanych odcieni i długości włosów. Im więcej pasemek i im dłuższe włosy, to cena za wykonanie tej usługi jest większa. Biorąc pod uwagę powyższe zależności cena za balejaż waha się od 65 zł. do 250 zł.
Balejaż też ma swoją historię i też przez lata przechodził ewolucję. Pierwsze pasemka były szerokie i wyglądały raczej, jak pasma. Poza tym pasemka farbowane były z jednakową intensywnością od góry do doły. Farbowanie włosów odbywało się też przy użyci innych farb, niż mamy obecnie. Współcześnie fryzjerstwo operuje farbami, które są w dużym stopniu ekologiczne, a więc bezpieczne dla skóry i włosów. Poza tym podczas wykonywania balejażu im niżej, tym maluje się coraz cieńszą warstwą. A nawet przy długich włosach pasemka nie są malowane od nasady włosów, lecz rozpoczynają się w połowie długości włosów.
Mijają lata i zmienia się technika upiększania ludzkiego ciała. Tak jest nie tylko w przypadku włosów. Lecz również w przypadku kosmetyki twarz. Fryzjerstwo i kosmetologia, to przyszłościowe zajęcia gwarantujące dochody. Pod warunkiem, że jest się dobrym fachowcem w swoim zawodzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here