zmarszczki

Kosmetyki i preparaty zawierające kwas hialuronowy mogą być stosowane na powierzchni skóry do jej nawilżenia. Kwas ten jest to związek syntetyzowany w organizmie człowieka, który odpowiada za utrzymanie optymalnego nawodnienia tkanek. W kosmetyce wykorzystywane są preparaty zawierające kwas hialuronowy, które wykorzystywane są pod skórą w celu wypełnienia zmarszczek. Dzięki odpowiedniej strukturze, preparaty te mogą zapewnić bardzo naturalny efekt odmładzający skórę. Na czym polega zabieg? Jakie są wskazania do jego wykonania? Czy istnieją przeciwwskazania? Sprawdźmy to! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/wypelnianie-zmarszczek-kwasem-hialuronowym/ 

Na czym polega zabieg wypełnienia zmarszczek? 

Zmarszczki są najpowszechniejsze oraz najmniej estetyczną zmianą w procesie starzenia się skóry. Ich nieodpowiednia pielęgnacja, nadmierna eksploatacja na słońce, a także fizjologiczna utrata gęstości odciska spore piętno na skóry twarzy. W rezultacie dochodzi do pojawienia się na skórze zmarszczek, u podstaw czego leży spadek elastyczności włókien kolagenowych oraz spadek zawartości kwasu hialuronowego. 

Uzupełnienie miejsc zmarszczek kwasem hialuronowym powoduje wypełnienie ich oraz długoterminowe nawilżenie skóry. Zabieg spłycenia i wypełnienia zmarszczek kwasem hialuronowym lub innym wypełniaczem to idealne działanie, a efekty widoczne są już podczas wykonywania zabiegu. W jego trakcie występuje natychmiastowa poprawa wyglądu twarzy oraz brak konieczności gojenia się skóry. Znikoma bolesność zabiegu wzniesiona jest przez zastosowanie kremów znieczulających. 

Jakie są wskazania do wypełnienia zmarszczek? 

Wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym wskazane jest przede wszystkim, w przypadku: 

 • kurzych łapek
 • zmarszczek wokół ust
 • zmarszczek międzybrwiowych
 • zmarszczek poziomych czoła 
 • zmarszczek pod oczami
 • bruzd marionetek
 • bruzd nosowo-wargowych
 • nadmiaru luźnej skóry na twarzy 

Wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym sprawdzi się jedynie wtedy, kiedy zmarszczki nie będą Zbuduj głębokie, jednak w innej sytuacji, lepiej poddać je zbiegowi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego czy botoksu. 

Jakie są przeciwwskazania do wypełnienia zmarszczek? 

Zabieg wypełnienia zmarszczek kwasem hialuronowym jest zabiegiem małoinwazyjnym, a także bezpiecznym. Mogą jednak zdarzyć się powikłania, a Występują one głównie wtedy, kiedy zabieg wykonany jest przez nie wykwalifikowana osobę. Może wówczas dojść do płytkiego wprowadzenia kwasu i powstania grudek lub przemieszczania się preparatu. 

Istnieją też przeciwwskazania do wykonania takiego zabiegu. Nie stosuje się go wtedy, kiedy: 

 • pacjent uczulony jest na kwas hialuronowy
 • u pacjenta występują schorzenia o podłożu autoimmunologicznym
 • pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią
 • na obszarze zabiegu występują aktywne zmiany skórne 

Zobacz też: http://odzyskajdzien.pl/botoks-przeciwwskazania-i-wskazania-do-jego-wykonania/ 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here