Suszarka do włosów

Wiele osób zastanawia się nad wybraniem odpowiedniej suszarki do włosów. Może wydawać się, że urządzenie to pełni prostą funkcję, jednak właśnie od niego zależy kondycja naszych włosów. Przed podjęciem decyzji o zakupie tego urządzenia warto jest zapoznać się z jego funkcjami, aby wybrać produkt odpowiedni dla naszych włosów. Producenci suszarek oferują różne zastosowania ochrony włosów, aby sprostać naszym wymaganiom.
Wyróżniamy suszarki do użytku domowego oraz suszarki profesjonalne, które są np. w salonach fryzjerskich.
Jednak na chwilę obecną nic nie stoi na przeszkodzie, aby zakupić profesjonalny sprzęt do użytku domowego.
Musimy jednak liczyć się z tym, że cena takiej suszarki będzie sporo wyższa. Profesjonalny sprzęt ma jednak wiele zalet, jedną z nich jest silnik, który może pracować przez kilkanaście godzin.
Aby wybrać odpowiednią suszarkę, trzeba się zastanowić, które funkcje najbardziej będą nam potrzebne, a mogą być one następujące:
– posiadać jonizację
– posiadać regulacje temperatury
– posiadać dyfuzor
– posiadać koncentrator powietrza
– posiadać funkcje nawiewu zimnego powietrza.
Bardzo istotną rzeczą przy wyborze suszarki jest jej moc, którą należy dobrać do gęstości i długości włosów.
Suszarka do gęstych włosów powinna mieć około 2000 W.
W przypadku włosów cienkich lub krótkich w zupełności wystarczy nam suszarka o mocy do 1500 W.
Siła nadmuchu istotna jest w przypadku układania włosów, wskazany jest delikatny nawiew ciepłego powietrza, jednak dobrze jest, aby produkt był wyposażony również w zimny nawiew.
Regulacja temperatury to też istotna sprawa, ponieważ dobrze jest dostosować pracę suszarki do naszych potrzeb.
Suszarki posiadają czasami dodatkowe wyposażenie na które warto zwrócić uwagę np:
– Koncentrator powietrza – czyli wąska końcówka, która skupia powietrze na obszarze, który suszy powodując, że tylko on wysycha. Koncentrator ma jeszcze jedno zastosowanie, mianowicie prostuje włosy w punkcie którym suszy. Wybierając suszarkę z takim wyposażeniem nie musimy inwestować dodatkowo w prostownice do włosów
– Filtr do suszarki – zakłada się go na otwór wlotowy powietrza, co chroni silnik przed dostaniem się zanieczyszczeń do środka
– Dyfuzor – jest to nakładka zakładana, również na otwór wylotowy suszarki, posiada sporą średnicę z wypustkami do modelowania włosów. Jest niezastąpiony w przypadku kręcenia włosów, nadawania im objętości lub unoszeniu włosów u nasady. Wystarczy tylko, podczas suszenia włożyć go do włosów. Jeżeli chcemy otrzymać efekt małych loków, wystarczy nam wtedy dyfuzor z krótkimi wypustkami.
– Końcówka Spin curl – jest dedykowana osobą z prostymi włosami, które chcą je zakręcić.
Wspaniale zakręca włosy od razu je susząc. Dzięki takiemu zastosowaniu zapomnimy o zakupie lokówki do włosów.
Jeśli naszą podstawą jest odżywianie włosów, dostępne są suszarki posiadające właśnie takie funkcje:
– suszarka do włosów z odżywką – której producenci nasączyli otwory wylotowe specjalnymi substancjami odżywiającymi włosy.
– suszarka turmalinowa – nazwę swoją zaczerpnęła od powłoki, która jest źródłem jonów ujemnych powoduje, że łuski włosów zamykają się.
– suszarka z jonizacją – dzięki jej użyciu zapomnimy o elektryzowaniu się włosów
– suszarka ceramiczna – dzięki jej zastosowaniu, włosy są zdrowsze
Dobra suszarka, posiada odpowiednią długość kabla.
Zbyt krótki kabel utrudni nam pracę z urządzeniem, dlatego dobrze jest poszukać produktu, który zapewni nam swobodne poruszanie się podczas modelowania fryzury.
Wyposażona jest również w antypoślizgowy uchwyt, który jest bardzo ważny, ponieważ susząc włosy często mamy mokre bądź śliskie ręce od środków kosmetycznych.
Jest wiele producentów suszarek a ceny naprawdę są różne, im suszarka posiada więcej funkcji wiadomo cena jej wzrasta.
Za zwykłą suszarkę zapłacimy od 40 złotych, ceny tej ze środkowej półki wahają się od 100 zł do 200 zł. Jednak, jeśli jesteśmy zainteresowani suszarką posiadającą jonizacje musimy być przygotowani, że jej koszta to od 350 zł w górę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here