Sposoby prostowania włosów - prostownica keratynowa

Dla większości pań codzienne dbanie o piękne włosy jest bardzo ważne. Poświęcają im wiele czasu, przygotowując się do wyjścia do pracy, na imprezę czy spotkanie przy kawie. Już młode dziewczyny troszczą się o zdrowie i urodę swoich włosów. Dlatego też kobiety w każdym wieku powinny wiedzieć, jak o nie dbać i w jaki sposób korzystać z kosmetyków i różnych urządzeń, np. prostownicy, aby nie zniszczyć swoich włosów.

Prostowanie – jak postępować?

Prostowanie włosów stało się ostatnio bardzo modne. Odkąd zaś w sklepach pojawiły się prostownice, wiele kobiet, walczących z niesfornymi lokami na swojej głowie, odetchnęło z ulgą. Wreszcie mogły mieć włosy, o jakich marzyły.
Prawidłowe prostowanie włosów, wymaga jednak przemyślenia i pewnej znajomości rzeczy. Przede wszystkim, przed prostowaniem, trzeba umyć głowę szamponem. Ważne jest również odpowiednie ich nawilżenie, za pomocą dobrej odżywki. Dopiero tak przygotowane włosy, można poddać działaniu gorącej prostownicy. Jednak, jeżeli prostownica nie posiada funkcji prostowania na mokro, przed jej użyciem należy wysuszyć włosy, inaczej bowiem może dojść do ich „spalenia”. Nieodpowiednie użycie takiej prostownicy spowoduje uszkodzenie włosów, które, zbyt mocno wysuszone, mogą się łamać. W wyniku takiego działania, ułożenie fryzury będzie niemożliwe. Dlatego też najpierw trzeba wysuszyć głowę, a potem użyć kosmetyków, które zabezpieczą włosy przed zniszczeniem wysoką temperaturą. Takie kosmetyki zawierają termoaktywne substancje, dzięki którym włosy bez trudu poddają się prostowaniu i nie tracą swojego połysku.

Jak korzystać z prostownicy?

Aby zacząć prostowanie włosów, trzeba zacząć od podzielenia ich na poszczególne kosmyki i upięcie za pomocą spinek tych, które będą prostowane w drugiej kolejności. Przygotowanie pasm najlepiej zacząć od tyłu głowy.
Gdy włosy będą przygotowane, zaczynamy prostowanie, które też wymaga pewnej wprawy. Polega ono na przesuwaniu prostownicy wzdłuż pasma, począwszy od czubka głowy. Trzeba przy tym uważać, aby nie poparzyć skóry. Warto także pamiętać, aby nie zatrzymywać ruchu prostownicy, przesuwając ją sprawnie do końca pasma włosów. W przeciwnym razie powstaną wgniecenia i karby, które zepsują efekt prostych włosów.
Aby dodać włosom objętości, dobrze jest podnosić je podczas prostowania nieco ku górze. Wcześniej też należy podjąć decyzję dotyczącą wyglądu końcówek włosów, można je bowiem za pomocą prostownicy lekko podkręcić do wewnątrz albo na zewnątrz.
Warto wiedzieć, że wraz z wiekiem zmienia się budowa włosów, w związku z czym różnie reagują one na prostowanie. Oczywiście im wyższa temperatura prostownicy, tym szybciej można uzyskać efekt prostych włosów. Jednak za maksymalną, uważa się temperaturę prostownicy 160 stopni. Osoby, które mają cienkie włosy, nie powinny tak mocno jej nagrzewać.

Jaką prostownicę wybrać?

Dobrze jest wybrać prostownicę, która ma płytki ceramiczne lub ceramiczne z dodatkiem teflonu albo ceramiczne z turmalinem. Te ostatnie szybko i równomierni się nagrzewają, a jednocześnie nie wysuszają włosów. Modne są też prostownice z powłokami lustrzanymi i diamentowymi.
Jednak na czoło wysuwa się prostownica keratynowa. Zabieg prostowania za jej pomocą polega na „wprasowaniu” we włosy preparatu keratynowego. Jest to ułatwione, gdyż pod wpływem wysokiej temperatury łuski włosa otwierają się i substancja może wniknąć głęboko w ich strukturę, wypełniając wszystkie ubytki. Potem łuski zamykają się i w ten sposób włos zostaje „naprawiony”. Zaaplikowany tak preparat, trzyma się przez pół godziny, a potem suszy się włosy.

Efekty użycia prostownicy keratynowej

Po zakończeniu zabiegu z wykorzystaniem prostownicy keratynowej włosy są nie tylko proste i gładkie, ale również dogłębnie odżywione, nawilżone, lśniące i zregenerowane. Dodatkowo są sprężyste, doskonale poddają się stylizacji oraz nie puszą się i nie skręcają w wilgotnym środowisku. Co ważne, efekty zabiegu utrzymują się nawet do 5 miesięcy, w zależności od typu i gęstości włosów oraz ich pielęgnacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here