soczewki

Soczewki kontaktowe to atrakcyjna alternatywa dla tradycyjnych okularów. Soczewka soczewce jednak nie równa. Wyróżnić można najróżniejsze jej typy. Przed wyborem odpowiednich soczewek, trzeba udać się do okulisty, który dopasuje je do danej wady wzroku i jej stopnia. Potem można zastanowić się, które soczewki kontaktowe najlepiej nam odpowiadają. Jakie wyróżnia się ich typy?

Popularne typy soczewek kontaktowych

Soczewki kontaktowe można podzielić wg wady wzroku, którą korygują. Najczęściej stosowane są przy krótkowzroczności i nadwzroczności, ale można znaleźć także soczewki dedykowane osobom z astygmatyzmem czy prezbiopią. Wiele osób, które zaczynają korzystać z soczewek, zastanawia się, które z nich wybrać pod względem częstości stosowania. Można zdecydować się na soczewki jednorazowe, jak i wielokrotnego użytku. To pierwsze rozwiązanie wydaje się być korzystniejsze dla osób, które po soczewki sięgają sporadycznie bądź wyjątkowo zależy im na higienie. Poszczególni producenci (jak np. Acuvue) oferują soczewki dostosowane do stylu życia. Oznacza to konkretną ofertę dla osób z wrażliwymi oczami czy pracowników biurowych, którzy wiele godzin spędzają przed komputerem – więcej o rodzajach soczewek znajdziesz na: https://www.acuvue.pl/rodzaje-soczewek-kontaktowych

Jakie soczewki kontaktowe wybrać?

Należy nie tylko określić, jakie soczewki nam odpowiadają. Ważne jest również, aby zwrócić uwagę na ich producenta. Choć pewne soczewki mogą kusić swoją niską ceną, trzeba mieć na uwadze, że ich jakość nie będzie zadowalająca. Wśród polecanych marek z pewnością trzeba wymienić Acuvue. To firma ciesząca się renomą i zaufaniem specjalistów. Produkuje ona soczewki z miękkich i elastycznych materiałów, które przepuszczają tlen. Specjalne technologie pozwalają z kolei na utrzymanie odpowiedniego nawilżenia oczu. Soczewki zabezpieczają także przed szkodliwym promieniowaniem UV. Warto je nosić w podłączaniu z okularami przeciwsłonecznymi, co zapewnia większą ochroną oka. Firma Acuvue oferuje różne soczewki: ze względu na wadę wzroku, częstotliwość stosowania czy styl życia.

Soczewki kontaktowe znacząco podnoszą komfort codziennego funkcjonowania i pozwalają zapomnieć o wadzie wzroku. Co więcej, istnieje wiele ich typów. Żadna osoba nie powinna więc mieć problemów, aby znaleźć odpowiednie dla siebie soczewki. Warto się zastanowić jak często będziemy z nich korzystać i czy mamy wobec nich konkretne oczekiwania. To pozwoli na podjęcie dobrej decyzji. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wypróbować różne soczewki i na podstawie doświadczenia wybrać te najlepsze dla siebie. Oczywiście, wcześniej należy skonsultować się w tej sprawie ze specjalistą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here