Olejek CBD

Konopia jest rośliną, która wspomaga procesy regeneracji organizmu i samoleczenia. Co więcej przywraca na równowagę całemu organizmowi. Gęsty olej konopny, proteina lub łuskana pestka konopna są źródłem licznych antyoksydantów, składników mineralnych, witamin, białka oraz kwasów tłuszczowych. W jaki sposób ziarna konopi wspomagają organizm? Jakie są właściwości regenerujące olejku CBD? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/jak-olejek-z-konopi-wspomaga-regeneracje-organizmu/ 

Regeneracja i rekonwalescencja – wspomagające ziarna konopi 

Nasiona konopi są składnikami bogatymi w przeciwutleniacze. Dzięki temu pomagają one w walce z wolnymi rodnikami, które prowadzą do stresu oksydacyjnego oraz chorób przewlekłych, takich jak cukrzyca, rak i demencja. W znacznym stopniu Przyśpiesza też proces starzenia się, więc nasiona konopi mogą pomóc w walce z przedwczesnym starzeniem się organizmu. 

Nasiona zawierają mnóstwo kwasu gamma- linolenowego GLA, wielonasycone nowego kwasu tłuszczowego, który może mieć działanie przeciwzapalne. 

Nasiona zapewniają ochronę przed spadkiem funkcji poznawczych oraz zmian neurodegeneracyjnych w mózgu. Mogą one też zapobiegać zatorom tętnic, ponieważ obniżają poziom cholesterolu. To z kolei przyczynia się do ochrony serca przed chorobami i obniżeniu wysokiego ciśnienia krwi, to jest czynnikiem ryzyka chorób serca. 

Jakie są właściwości regenerujące olejku CBD? 

Regeneracja organizmu w dużej mierze odpowiada przez umiejętności neutralizowania wolnych rodników. Ograniczenie i ich negatywnego wpływu na komórki ciała oraz za łagodzenie stanu zapalnego przyczynia się do stworzenia idealnych warunków regeneracyjnych. To szczegółowo widoczne u sportowców. Intensywne uprawianie sportu przekłada się na generowanie w organizmie dużych ilości wolnych rodników. Właśnie dlatego konieczne jest uwzględnienie regeneracji po treningowej. 

Jej kluczowym elementem powinno być stosowanie olejku CBD. Takie olejek zawiera wiele związków o działaniu przeciwzapalnym i antyoksydacyjnym, w tym kannabinoidy, terpeny czy flawonoidy. 

Ponadto olejek CBD bezpośrednio wpływa na wspomaganie regeneracji, dostarczając niezbędnych związków zaangażowanych w walkę z wolnymi rodnikami. 

Zobacz też: http://odzyskajdzien.pl/nasiona-konopi-wartosci-odzywcze-i-wplyw-na-zdrowie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here