Jaka fryzura pasuje do Ciebie?

Odpowiednio dobrana fryzura może optycznie wyszczuplić sylwetkę, a nawet odjąć lat. I przeciwnie, nieodpowiednie uczesanie może sprawić, że będziemy wyglądać ciężko i potrafi postarzyć nawet o dekadę.
Dlatego tak istotne jest, aby fryzura – zarówno uczesanie, jak i samo cięcie było dobrane do kształtu twarzy, jaki posiadamy.
Oprócz kształtu twarzy należy zwrócić uwagę na inne cechy – takie jak karnacja, oprawa oczu, a nawet charakter, jednak to kształt twarzy ma największe znaczenie w doborze odpowiedniej fryzury.

Jakie kształtu jest Twoja twarz?

Najprostszym sposobem, żeby zdefiniować kształt swojej twarzy jest dokonanie kilku pomiarów. Szerokość twarzy zmierzymy przykładając linijkę, do kości policzkowych, przykładając linijkę na czole pomiędzy linią brwi a linią włosów, zmierzymy szerokość czoła. W najszerszym punkcie szczęki bierzemy kolejny pomiar i ostatnia już miara – długość twarzy, mierzona od krawędzi włosów do linii podbródka.
Teraz czas, aby je porównać.

Jeśli długość twarzy jest o połowę większa niż jej szerokość, a najszersze miejscem twarzy jest na wysokości kości policzkowych, to twoja twarz ma kształt owalny. Jeśli długość i szerokość twarzy są do siebie zbliżone, jesteś posiadaczką okrągłej twarzy, natomiast twarz podłużna, znana również prostokątną, również jest zdecydowanie dłuższa niż szersza, ale miary szerokości czoła, policzków i brody są do siebie bardzo zbliżone.
Te trzy typy twarzy są najczęściej spotykane. Wyróżniamy jeszcze twarz trójkątną, zwaną inaczej twarzą o kształcie diamentu, która jest wariacją twarzy owalnej, cechującą się trójkątnym podbródkiem i wąskim, niskim czołem.

Skoro już ustaliłaś, jaki kształt twarzy posiadasz, czas zabawić się w dobieranie fryzury do twarzy.
Dobra fryzura to taka, w której będziesz się dobrze czuła, która optycznie zwęzi i wydłuży szerokie miejsca na twarzy, zaokrągli twarde linie i jednym słowem, ukryje mankamenty, a uwypukli to, co pokazać chcemy.

Fryzury dla twarzy owalnej.

To najbardziej uniwersalny typ twarzy, do której fryzurę dopasować najłatwiej. W zasadzie każda fryzura pasuje to tego kształtu twarzy. Włosy długie, krótkie, z grzywką lub bez, loki czy gładkie – jedyną fryzurą niekorzystną dla owalnej twarzy jest gładkie uczesanie z przedziałkiem na środku, ale nie jest to uczesanie korzystne dla nikogo – całkowicie odsłonięta twarz przedzielona przedziałkiem na pół obnaży wszystkie niedoskonałości naszej twarzy.

Fryzury dla twarzy okrągłej

W tym wypadku fryzura ma za zadanie optycznie wydłużyć twarz, zwłaszcza w przypadku, gdy twarz jest mocno pucołowata i pyzata.
W tym przypadku odpadają wszystkie krótkie fryzury, bo one tylko wyolbrzymią kształt, który chcemy złagodzić. Minimalna długość włosów w przypadku okrągłej twarzy to włosy sięgające minimum do linii żuchwy, wycieniowane pazurki, fale… Warto postawić na większą objętość w górnej połowie głowy, co twarz optycznie wydłuży.
Dobrze sprawdzą się też wszelkie upięcia u góry głowy, zwłaszcza jeśli towarzyszą mu delikatnie wypuszczone i pofalowane kosmyki.

Fryzury dla twarzy podłużnej

Tutaj chcemy sprawić, żeby linia policzków wyglądała na węższą, dlatego i w tym wypadku zalecana minimalna długość włosów to takie, sięgające żuchwy. Wszystko, co sprawi, że na naszej głowie coś się „zadzieje”, w przypadku twarzy podłużnej będzie strzałem w dziesiątkę – loki, fale, cieniowanie – wszystko co nada naszym włosom objętości sprawi, że właścicielki podłużnej twarzy będą wyglądały korzystniej.
Zalecana jest również asymetria – zarówno w uczesaniu, jak i w cięciu.

Fryzury dla twarzy trójkątnej

Szerokie czoło i szpiczasta broda są dyskwalifikujące dla krótkich cięć. Należy wybierać fryzury, które optycznie poszerzą linię brody, dlatego góra nie powinna być zbyt napuszona i bujna- lepiej delikatnie ją wycieniować.
W przypadku twarzy trójkątnej dobrze sprawdzą się gęste loki lub krótkie, klasyczne boby. W przypadku włosów długich lub półdługich dobrym wyborem będzie przedziałek z boku głowy. Dobrze, jeśli końcówki włosów są wycieniowane bądź lekko kręcone.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here