Fryzury męskie z przedziałkiem i nie tylko

Moda męska w ostatnich latach bardzo się rozwinęła. Panowie tak samo, jak kobiety przywiązują wagę zarówno do wyglądu, jak i fryzury.

Wybierając się do fryzjera, warto zapuścić trochę włosów tak, aby osoba zajmująca się naszymi włosami miała nad czym pracować. Kolejnym ważnym etapem jest także wybór fryzury. W sieci jest mnóstwo zdjęć z modnymi fryzurami męskimi, lecz nie każda będzie pasować do każdej twarzy. Zatem zacząć warto od określenia właśnie typu, jaki ma nasza twarz, czy jest owalna, okrągła, trójkątna, podłużna czy kwadratowa. Określić to możemy na kilka sposobów.

Pierwszym z nich jest metoda miary i ma ona dwa etapy, polegające na mierzeniu poszczególnych części twarzy. W pierwszym kroku zmierzyć należy trzy odcinki, czyli: od linii włosów do oka, następnie od oka do końca nosa i od nosa do końca brody. Miara ta określa długość twarzy. W kształcie np. owalnym wszystkie z odcinków są równe. Krok drugi to zmierzenie szerokości twarzy również w trzech odcinkach. W strefie czołowej, w miejscu żuchwy i miejscu kości policzkowej. Dobrą metodą na określenie kształtu twarzy jest też metoda lustra, przed którym należy stanąć z mokrymi, lekko zaczesanymi do tyłu włosami i na tej podstawie określenie obrysu twarzy. Kolejna metoda odbywa przy pomocy zdjęcia. W tej metodzie należy spiąć włosy tak, aby nasza twarz była całkowicie odkryta i widoczna w każdym miejscu i zrobić zdjęcie ustawiając aparat idealnie na wprost twarzy. Takie zdjęcie pozwala spojrzeć na kształt twarzy z dystansu i dzięki temu łatwiej ocenić jest jej kształt.

Dobór fryzury do kształtu ma bardzo ważne znaczenie, ponieważ bez niego nawet najlepiej wykonane strzyżenie po prostu nie będzie nam pasować. Mając twarz kwadratową, przez dobranie odpowiedniej fryzury należałoby ją wydłużyć. Idealne w takim przypadku będą krótko przystrzyżone boki oraz pozostawienie dłuższych włosów u góry głowy.
W przypadku twarzy prostokątnej natomiast sytuacja ma się całkowicie odmiennie, bo w tym przypadku boków skracać zbytnio nie należy, gdyż dzięki temu twarz wydawać się będzie szersza. Dobrze sprawdzą się w tym przypadku np. fryzury męskie z przedziałkiem. Mężczyznom z twarzą okrągłą zaleca się niwelowanie krągłości poprzez wszelkiego rodzaju fale oraz uczesania asymetryczne. Najprościej mówiąc, najlepsze będą takie fryzury, które odwrócą uwagę od kolistego kształtu twarzy. Inaczej już ma się sprawa z kolejnym, czyli trójkątnym kształtem. W tym przypadku specjaliści polecają fryzury optycznie zwężające szerokie czoło, czyli wszelkiego rodzaju grzywki swobodnie opadające na czoło. Najbardziej zadowoleni jednak są mężczyźni, którzy posiadają owalny kształt twarzy, ponieważ to właśnie im pasuje niemal każdy rodzaj uczesania oraz cięcia.

Fryzura jednak to nie jedyny element, który powinien być odpowiednio dobrany. Mężczyzna noszący zarost powinien również zwrócić uwagę na odpowiednie połączenie zarostu z kształtem twarzy. Posiadając twarz kwadratową, wybierz zarost krótszy na bokach i nieznacznie dłuższy na policzkach, natomiast jeżeli chcesz zapuszczać tak zwane baczki, powinieneś posiadać twarz podłużna. Najpopularniejsze fryzury męskie ostatnich czasów to między innymi: klasyczne zaczesanie włosów do tyłu, które często widzi się u np. u znanego piłkarza Dawida Beckhama. Jest to fryzura dla osób z kształtem twarzy prostokątnym. Bardzo modne są również fryzury zwane pampadour z charakterystycznymi mocno podkręconymi włosami na grzywce, które wydłużają twarz. Polecane dla mężczyzn, którzy mają owalny kształt twarzy. Kolejny rodzaj to fryzura męska z przedziałkiem, jej najważniejszym elementem jest wykonanie charakterystycznego odcięcia po jednej ze stron, czyli właśnie wykonanie przedziałka. Taki rodzaj fryzury zaleca się facetom o kształcie twarzy innym niż kwadratowa.

Niezależnie od tego, jaką fryzurę wybierzemy, udajmy się do sprawdzonej osoby, która wykona profesjonalne cięcie, ponieważ od cięcia właśnie najbardziej zależy to, jak włosy będą się w późniejszym czasie układać. Ważne jest też, aby fryzjer umiał nam doradzić i ewentualnie przekonać nas do lepszej opcji, którą on uważa za stosowną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here