Czy słomki papierowe mogą być atrakcyjne?

Latem i wiosną bardzo chętnie sięgamy po chłodne napoje. Dzięki nim optymalnie nawadniamy swój organizm, a przy okazji zapewniamy sobie przyjemne orzeźwienie, dzięki któremu promienie słoneczne stają się mniej dokuczliwe. W takich chwilach chętnie też sięgamy po słomki umożliwiające nam powolne sączenie przepysznego płynu. To prosty, ale jakże funkcjonalny wyrób. Jeżeli jednak na następnych zakupach będziemy chcieli sięgnąć po komplet słomek, pamiętajmy, by wybrać eko słomki papierowe. To najlepszy substytut dla produktów plastikowych.

Za co kochamy słomki? Wbrew pozorom niekoniecznie za ich ogólną użyteczność. Spora część osób przyznaje, że najczęściej kupuje słomki z myślą o ich atrakcyjnym wizerunku. Ozdabiamy nimi różnorodne napoje, które potem możemy podać gościom na imprezie urodzinowej lub rodzinnym przyjęciu. Nie chcemy rezygnować z tego taniego i jakże efektownego dodatku, dlatego też nawet jeśli pragnęlibyśmy zadbać o środowisko naturalne, wciąż kupujemy paczki plastikowych słomek. To błąd. Nieprawdą jest bowiem, że biodegradowalne słomki papierowe muszą gorzej wyglądać od tych plastikowych. Przyjrzyjmy się im na następnych zakupach. Co prawda w dużych dyskontach i popularnych marketach wciąż brakuje szerszego wyboru papierowych słomek, ale jeśli udamy się do specjalistycznych punktów z akcesoriami imprezowymi, na pewno znajdziemy coś, co od razu wpadnie nam w oko.

Z papieru można stworzyć dosłownie wszystko. Wykonane z niego słomki też bywają zatem pokrywane zabawnymi motywami albo wzorami serduszek, gwiazdek czy kropeczek. Jeżeli natomiast nie mamy ochoty na latanie po sklepach i szukanie ich w stacjonarnych punktach, zamówmy je przez Internet. Niektóre firmy wręcz wyspecjalizowały się już w produkowaniu rzeczy z papieru. Potrafią stworzyć niesamowite dzieła! A to niby tylko ekologiczne słomki z papieru.

Nie powinniśmy krytykować czegoś, z czym jeszcze nawet nie mieliśmy do czynienia. Zamiast więc zakładać, że papierowe słomki muszą gorzej wyglądać od tych plastikowych, lepiej się im przyjrzyjmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here