Od dawna chciałam wypróbować czysty olejek arganowy, bo słyszałam o nim same pozytywne opinie. Jest to niesamowicie uniwersalny produkt, jak większość naturalnych olejków. Jakiś czas temu otrzymałam przesyłkę z kilkoma produktami od firmy CosmoSPA, a wśród nich znalazł się właśnie czysty olejek arganowy, co mnie bardzo ucieszyło.

CosmoSPA, olej arganowy, naturalna pielęgnacja, skóra, włosy, paznokcie

CosmoSPA, olej arganowy, naturalna pielęgnacja, skóra, włosy, paznokcie

CosmoSPA, olej arganowy, naturalna pielęgnacja, skóra, włosy, paznokcie

Jak już wcześniej wspomniałam, olejek arganowy ma bardzo wiele zastosowań. Ja przede wszystkim upodobałam go sobie jako produkt do pielęgnacji twarzy. Mam skórę mieszaną, która lubi mocne nawilżenie i do tego idealnie sprawdzają się olejki. Nie przetłuszczają dodatkowo strefy T, ale regulują ją i odżywiają suche partie twarzy. Olej arganowy stosuję na noc, a buzia stała się niesamowicie miękka, wygładzona i zdecydowanie lepiej nawilżona. Już po pierwszym użyciu czułam wyraźną różnicę! Dużym plusem jest to, że olejek nie zapycha. Nie wchłania się całkowicie, dlatego ja lubię stosować go właśnie na noc. Pozostawia na skórze delikatną warstewkę.

Także moje włosy polubiły olejek arganowy. Sprawdza się on bardzo dobrze w ich odżywianiu. Nakładam niewielką ilość na włosy po umyciu, dzięki czemu stają się nawilżone i odżywione. Nie zauważyłam żeby je obciążał. Oczywiście olejem arganowym można także ‚olejować’ włosy – nakładać go przed myciem na kilka godzin – ja jednak tak go nie aplikowałam, bo mam malutką buteleczkę i zużyłabym go za dużo na całą długość włosów. Gdy zaopatrzę się w większe opakowanie, z pewnością wypróbuję go w taki sposób.

Olejek arganowy świetnie sprawdza się także w pielęgnacji skórek. Potrzeba go bardzo niewiele, a niesamowicie odżywia skórki, nie są one już przesuszone (z czym często się zmagam), a efekt jest trwały. Pazurki od razu lepiej wyglądają.

Bardzo lubię również kąpiel z olejkami i tutaj arganowy działa świetnie. Wystarczy kilka kropel dodanych do kąpieli, aby jednocześnie się zrelaksować i nawilżyć skórę. Nie pozostawia po sobie nieprzyjemnej tłustej warstwy, a różnicę w kondycji i nawilżeniu skóry czuć w dotyku. Dodatkowo olejek pachnie przepięknie! Bardzo delikatnie, lekko orzechowo. Zdecydowanie uprzyjemnia to jego stosowanie.

Używacie olejku arganowego? Zdradźcie swoje ulubione zastosowania!