Sposoby na piękne brwi

Stylizacja brwi święci trumfy już od kilku dobrych sezonów. Niestety bywa ona bardzo szkodliwa i niesprzyjająca naszej urodzie, jeśli zostanie wykonana nieumiejętnie. A tak się bardzo zdarza, jeśli oddamy się w ręce osób o słabych umiejętnościach. Ale dobrze wykonany makijaż brwi jest oczywiście możliwy i zdecydowanie pomaga w modelowaniu twarzy. Szczególnie, gdy nasze brwi są bardzo jasne i słabo widoczne. Ważne by podczas stylizacji zachować umiar i przestrzegać kilku istotnych zasad.

Czego nie należy robić?
Na pewno nie powinniśmy oddawać się w ręce osób o wątpliwych kompetencjach. Szczególnie, gdy mamy zamiar wykonać na sobie makijaż permanentny. To najkrótsza droga do przerysowanego i bardzo szpecącego efektu. Jeśli kolor okaże się zbyt ciemny nie możemy tego zbytnio zmodyfikować. Pozostaje nam jedynie poczekać, aż nieco zblednie.

Zdecydowanie lepszym wyborem jest henna do brwi, chociaż tutaj również warto dokładnie sprawdzić, czy nasza kosmetyczka robi to dobrze i ma jakieś doświadczenie w tej materii. Wprawdzie henna jest zdecydowanie mniej trwała niż makijaż permanentny, ale jednak wytrzyma nawet do trzech do tygodni.

Podobne błędy można popełnić podczas domowej stylizacji. Kobiety zdecydowanie mają tendencje do przesadnego eksponowania brwi. Daje to bardzo nienaturalny i wręcz karykaturalny efekt, który nie ma prawa się podobać. Najczęstszy błąd to wybór nieodpowiedniego koloru. Jeśli jest zbyt ciemny, nasza twarz nabiera bardzo ostrych i kanciastych kształtów, i wydaje się smutna. Natomiast źle dobrana tonacja sprawi, że będziemy wyglądać śmiesznie.

Kolejnym błędem jest oczywiście nadanie łukom brwiowym nieodpowiedniego kształtu. Najczęściej kobiety silą się na niepotrzebną radykalną zmianę. Tymczasem najlepiej pozostawić brwi w ich naturalnym kształcie, bo taki po prostu najlepiej będzie pasować do naszego kształtu twarzy. Czasami wystarczy jedynie bardzo niewielka korekta, aby lekko poprawić brwi i nadać im regularności.

Jak dbać o brwi?
Zanim udamy się do kosmetyczki warto uświadomić sobie, że brwi to włosy jak każde inne i powinno się o nie odpowiednio dbać. Każdy typ brwi, podobnie jak ma to miejsce w przypadku włosów, wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Bardzo słabe i rzadkie brwi warto wspomagać odżywką. Kupimy ją w każdej drogerii lub aptece. Odżywka sprawi, że włoski będą zdrowsze i będą zdecydowanie szybciej rosły.

Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczkami gęstych i bujnych brwi, powinniśmy się zaopatrzyć w specjalny nabłyszczać, który nada włoskom blasku i nieco je ujarzmi. Szczególnie niesforne brwi można też ujarzmić za pomocą żelu, który działa na podobnej zasadzie co lakier do włosów- usztywnia i utrwala na długi czas.

Jak stylizować brwi w domu?
Zarówno koloryzacje, jak i makijaż brwi można wykonać samodzielnie w domu. Nie wymaga to jakichś szczególnych umiejętności, raczej kluczowa jest w tym wypadku praktyka i odpowiednio dobrane kosmetyki. Na rynku mamy dziś bardzo duży wybór. Najważniejsze jest zatem wybranie specyfiku najlepszego do naszych potrzeb.

Posiadaczki jasnych i delikatnych brwi mogą bez obaw nadać im trwałego koloru za pomocą zwykłej henny. Wiele kobiet zastanawia się, czy henna niszczy brwi, ale bez obaw. Dzisiejsze kosmetyki są zupełnie bezpieczne. Oczywiście warto przed użyciem jakiegokolwiek kosmetyku sprawdzić dokładnie jego skład i zrobić próbę uczuleniową. Jednak henny nie należy się obawiać.

Jest ona też bardzo łatwa w użyciu. Nasze babcie musiały nieco bardziej się natrudzić, bo proszka w proszku wymaga rozcieńczenia z wodą utlenioną i nakłada się zdecydowanie oporniej. Dziś można zakupić w sklepie hennę w zasadzie gotową do użycia. Jest to henna w tzw. rożku. Wystarczy odciąć końcówkę i zaaplikować preparat na włoski.

Jeśli zaś chodzi o samą stylizację, tutaj również wybór jest spor. Najprostsze w użyciu są kredki do brwi, które łączą działanie cienia oraz lekkiego wosku, który usztywnia i nabłyszcza. Świetnie sprawdzają się też pomady i żele, szczególnie w przypadku makijażu wieczorowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here