Przedłużone rzęsy – jak dbać?

Przedłużone rzęsy mogą bez wątpienia stanowić doskonałą ozdobę, znacznie podkreślając przy tym urodę kobiety. Oko nabiera dzięki nim charakteru i wyrazistości, staje się bardziej widoczne i wyróżniające się. Warunkiem tego jest oczywiście odpowiednie ich założenie. Przedłużone rzęsy osiągnąć można w warunkach domowych, samodzielnie wykonując zabieg ich przyklejenia, jak również profesjonalnie, w salonie kosmetycznym. Warto wiedzieć, że istnieje kilka technik ich przedłużania. Czasem doczepia się jedynie małe kępki, w których znajduje się dosłownie po parę włosków. Aby osiągnąć efekt kociego oka stosuje się metodę doklejania rzęs jedynie w kącikach po zewnętrznej stronie. Wiele pań korzysta z metody proporcjonalnego doklejania rzęs sztucznych do naturalnych – jest to tzw. technika 1:1 lub 2:1. Można również użyć gotowych produktów przypominających szablon całych rzęs. Ten sposób często stosowany jest przez panie samodzielnie z uwagi na łatwość doczepiania. Zwykle służy na jednorazowe okazje, jak wesele, impreza czy sesja zdjęciowa.

Sam zabieg to jednak nie wszystko. Przedłużone rzęsy wymagają odpowiedniego zadbania o nie. Pielęgnacja jest bardzo ważna – w innym wypadku włoski szybko zaczną wypadać i już po paru dniach mogą wyglądać nieestetycznie. Na dodatek noszenie ich stanie się wówczas po prostu niekomfortowe. Aby przedłużone rzęsy zachowały jak najdłuższą trwałość, należy przestrzegać kilku zasad. Przede wszystkim przez pierwsze 2-3 dni należy być szczególnie uważnym, ponieważ w tym czasie klej wciąż się umacnia, a zaszkodzić mu w tym może wiele czynników. Trzeba zatem unikać dotyku oczu, mocnego tarcia ich czy drapania. Rzęsy powinny móc „odpoczywać”, tzn. niewskazane jest ich czesanie, malowanie, podkręcanie. Dużej uwagi wymaga wymaga stosowanie produktów kosmetycznych, takich jak płyn do demakijażu oczu. Na przedłużone rzęsy bardzo źle wpływa także wysoka temperatura wody i powietrza. Najlepiej nie odwiedzać wówczas basenów i saun, a w domu – zamiast prysznica – wziąć kąpiel. Idąc spać, trzeba z kolei pamiętać, aby nie kłaść się twarzą do poduszki. W takiej pozycji może dochodzić do wycierania włosów, wgniatania ich, a przez to uszkadzania.

Gdy miną dwie doby po zabiegu, przedłużone rzęsy nadal wymagać będą odpowiedniego traktowania, jednak przede wszystkim w zakresie pielęgnacji. Najlepszym rozwiązaniem jest użycie kosmetyków do zmywania makijażu, które stworzone są na bazie wody. Przykładem są popularne płyny micelarne. Niewskazane są za to tłuste produkty, w postaci np. wazeliny , kremu czy olejku pod oczy. Podobnie jest z kosmetykami, które są wodoodporne, zwłaszcza gdy chodzi o mascary. Zmycie ich jest znacznie trudniejsze, zatem przy intensywnym tarciu może dojść do uszkodzeń. Myjąc się lub robiąc demakijaż, trzeba zachować dużą ostrożność i delikatność, aby nie wyrywać rzęs. Do usuwania cieni lepiej jest wykorzystać patyczki higieniczne zamiast wacików. Niedobrym pomysłem jest także używanie popularnych „zalotek”, czyli gadżetów do pokręcenia włosków. Warto wyposażyć się natomiast w kosmetyki do makijażu i pielęgnacji, które przeznaczone są właśnie do rzęs po zabiegu przedłużania.

Mając przedłużone rzęsy należy na pewno zredukować do minimum odwiedzanie solariów i saun. Para i ciepło, z którymi ciało ma styczność, może prowadzić do znacznego osłabiania kleju – w efekcie włoski szybko zaczną wypadać. Trzeba jednocześnie pamiętać, że podobny wpływ na nie może mieć robienie sobie domowych „parówek” w celu oczyszczenia twarzy lub udrożnienia dróg oddechowych. Przedłużone rzęsy można czesać delikatnie suchą i czystą szczoteczką. Aby zachować dłuższą trwałość i ładny wygląd, warto stosować specjalny utrwalacz na włoski.

To, ile czasu przedłużone rzęsy będą utrzymywać się w dobrej formie, zależy w znacznym stopniu nie tylko od sposobu wykonania zabiegu i jakości użytych przy tym produktów, ale przede wszystkim od ich późniejszego pielęgnowania. Jeśli będzie się się o nie prawidłowo dbać, przedłużone rzęsy utrzymają się na twarzy przez 3-4 tygodnie.

PODZIEL SIĘ
Następny artykułFryzura dla wymagającej twarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here