Przedłużanie rzęs - czy warto?

Długie, gęste i pogrubione rzęsy to marzenie każdej, dbającej o siebie kobiety. Niestety – tylko nieliczne panie zostały obdarzone przez naturę idealnymi rzęsami. Długie i gęste rzęsy dodają kobiecemu spojrzeniu blasku i sprawiają, że oczy nabierają wyrazistego, uwodzicielskiego charakteru. Jeszcze kilkanaście lat temu kobiety nie miały zbyt wielu możliwości, jeśli chodzi o poprawienie wyglądu rzęs. W tamtym okresie jedyną opcją było farbowanie rzęs henną oraz stosowanie tuszy do rzęs. Tusze do rzęs nie straciły na popularności do dzisiaj. W ofercie sklepów z kosmetykami znaleźć można rozmaite tusze do rzęs o wielu odcieniach i sposobach działania. Większość tuszy do rzęs ma za zadanie wydłużyć, pogrubić, podkręcić i rozdzielić włoski, jednak są też tusze do zadań specjalnych – na przykład tusze odżywiające i regenerujące rzęsy oraz tusze do rzęs przeznaczone dla pań, które na co dzień noszą szkła kontaktowe.
Warto zaznaczyć, że użytkowniczki szkieł kontaktowych mogą używać tuszy drogeryjnych z wykluczeniem tuszy wydłużających, gdyż drobinki tuszu wydłużającego po dostaniu do soczewki wtapiają się w nią, powodują łzawienie i dyskomfort przy noszeniu soczewek, co zazwyczaj prowadzi do konieczności wymiany soczewek na nowe.
W obecnych czasach rynek kosmetyczny ma swoim klientkom o wiele więcej do zaoferowania niż stosowanie tradycyjnych tuszy do rzęs. W ostatnich latach niezwykłą popularność zyskał zabieg przedłużania rzęs u kosmetyczki. Jeśli chodzi o przedłużanie rzęs opinie pań, które poddały się temu zabiegowi są podzielone. Przedłużanie rzęs można wykonać wieloma metodami (1:1, 2:1, 3:1 itp.) i przy użyciu różnych materiałów (rzęsy sztuczne, rzęsy naturalne). Zazwyczaj Pani po zabiegu są bardzo zadowolone, gdyż wychodzą od kosmetyczki z wachlarzem przepięknych rzęs. Niestety przedłużanie rzęs polega najprościej mówiąc na doklejeniu sztucznej rzęsy do rzęsy naturalnej, w wyniku czego rzęsa zostaje wydłużona, ale też jednocześnie osłabiona. U Pań, które z natury mają wypadające rzęsy zabieg ten może prowadzić do wzmożonego wypadania, a co za tym idzie – efekt przedłużenia nie utrzyma się na rzęsach zbyt długo i po zdjęciu sztucznych rzęs naturalne rzęsy będą mocno przerzedzone i osłabione.
Warto też zdać sobie sprawę z faktu, że sztucznych rzęs raczej nie powinno się malować, gdyż może to doprowadzić do odklejania rzęs i ich wzmożonego wypadania (rzęsy pomalowane są jeszcze bardziej dociążone). Tak czy owak, zabieg przedłużania rzęs jest chyba najbardziej efektownym zabiegiem, jeśli chodzi o otrzymanie naprawdę pięknych, gęstych i długich rzęs w możliwie jak najkrótszym czasie. Jeśli z natury posiadasz słabe, skłonne do wypadania rzęsy radzimy jednak zrezygnować z ich przedłużania lub ewentualnie wykonywać taki zabieg jedynie na naprawdę wielkie wyjścia.
Oprócz przedłużania rzęs salony kosmetyczne mają także do zaoferowania zabieg nazywany liftingiem rzęs. Lifting rzęs to nic innego jak trwała ondulacja wykonana na rzęsach. Zabieg przeprowadzenia trwałej kojarzy się większości kobiet z niszczącym preparatem o specyficznym, cuchnącym zapachu. Warto w tym momencie zaznaczyć, że środki używane do wykonania zabiegu trwałej na rzęsach są o wiele delikatniejsze aniżeli te wykorzystywane do trwałej ondulacji na włosach. Jest to podyktowane faktem, ze ludzkie oko jest niezwykle wrażliwe i łatwo tutaj o zapalenie i wszelkiego rodzaju podrażnienia. Lifting rzęs daje efekt „otwartego oka”. Rzęsy po liftingu są trwale podkręcone i efekt ten utrzymuje się na rzęsach do około 4 tygodni (czyli tyle ile mniej więcej trwa w naturze wymiana rzęs na nowe). Warto w tym miejscu zaznaczyć, że podkręcenie rzęs po przeprowadzonym liftingu daje o wiele ładniejszy i naturalniejszy efekt, niż ma to miejsce w przypadku stosowania zalotki.
Podsumowując – na rynku kosmetycznym dostępnych jest wiele opcji poprawiających jakość, długość i grubość rzęs, jednak metoda upiększająca rzęsy powinna być dobrana do konkretnej osoby przy uwzględnieniu stanu jej naturalnych rzęs.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here